Fridge magnet wooden gears

Шлях до системи європейських цінностей

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Листопада 2009 р

Аналізуючи політичну ситуацію в Україні, більшість громадян щоденно переймається двома питаннями: «хто винен?» та «що робити?». На перше питання, на жаль, відповіді і справді не знайдеш в жодному законі України. Щодо другого, як не дивно, відповідь є: необхідно змінити Конституцію України.
Говорячи про проект змін до Конституції, запропонований Президентом України Віктором Ющенком, в першу чергу необхідно зазначити, що цей документ, до речі, високо оцінений міжнародними експертами, дає комплексну відповідь на виклики, які стоять перед Українською державою. І головний з них – розбалансованість механізму державного управління, спровокована попередніми змінами Основного Закону, що носили несистемний характер.

Мета запропонованих конструктивних змін – створення моделі управління державними процесами, що відповідатиме найгострішим потребам сьогодення, відображатиме перехід України до системи європейських політико-правових цінностей.
Так, працівниками Бершадського медичного коледжу наголошувалось на тому, що упущено положення про недопущення скорочень діючої сітки державних і комунальних закладів охорони здоров’я. Якщо в діючому Основному Законі чітко і однозначно, на конституційному рівні, встановлено, що в державних та комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безкоштовно, то в проекті вказується: «в установленому законом порядку», що дає можливість обмеження цих гарантій. Це відноситься і до надання державних стипендій студентам навчальних закладів.
Також в проекті Конституції України упущено положення про альтернативну (невійськову) службу. І, звичайно, потрібно збільшити фінансові витрати на охорону здоров’я та починати перехід до страхової медицини, що було підтверджено становищем під час епідемії. А ще хотілося б звернути увагу на профілактичну медицину – не щеплення, а просвітницьку діяльність населення, адже хворобу краще попередити, ніж лікувати.
Для педагогів району досить актуальними є питання про вдосконалення зовнішнього незалежного оцінювання учнів та 11-річний термін навчання учнів у загальноосвітніх школах (а не 12-річний).
Звичайно, повністю сприймається громадськістю зменшення кількості депутатів та зняття депутатської недоторканності, запровадження їхньої звітності перед виборцями. Повинна також бути відповідальність за невиконані обіцянки, бо перемагати завжди легше популізмом, ніж вчинками. Та які ж то «слуги народу», якщо вони до народу навіть не спускаються, а «проживають» собі у Верховній Раді?
Хоч би для «годиться» у «народ сходили»!
Критично оцінюється і двопалатний парламент (тут хоч би з однопалатним вивести толк). Не готові мище до таких складних речей. Також дуже важливим є розмежування повноважень всіх гілок влади. Потрібно встановити і верхню межу перебування на посаді суддів – «... по досягненню ними пенсійного віку… (у розділі VІІ «Суддя призначається безстроково...»).
Звичайні люди так чи інакше критикують політиків, мріючи та розповідаючи про те, як усе повинно бути, які зміни повинні відбуватися на верхівці влади. Зі сторони краще видно несправедливість, недоопрацювання, корупцію. От якби б нам до влади, то ми б змінили все на краще!
Сьогодні є можливість висловити свою думку про найважливіший державний документ – Конституцію. Але ж саме це і є закон, який повинні писати прості люди, яким за ним жити. Тому для тих, хто не встиг внести свої пропозиції, ще є час до 1 грудня 2009 року.
Галина ІВАНЧЕНКО, керівник прес-служби райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Свята вода очищує і виганяє нечисть</b><br />Його ще називають Йордан та Богоявлення. З ним пов'язують хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Традиційно в цей день...
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Перфілов Федір Єгорович (1919) 1919 р., росіянин, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 10.12.44. Похов. с. Ерчі, Угорщина.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Шлях до системи європейських цінностей - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення