Fridge magnet wooden gears

Не перетворюймо свято у формальність

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Листопада 2017, 09:00

Деякі міркування з приводу Дня захисника України

Минулого місяця на базі обласного клінічного госпіталю ветеранів війни проводився тематично-оздоровчий семінар для голів громадських об’єднань учасників АТО Вінниччини. Під час семінару відбувся ряд зустрічей із керівниками департаментів облдержадміністрації, на яких учасники обговорили найбільш болючі проблеми учасників бойових дій, була організована цікава культурна програма. Всі голови спілок взяли участь у відкритті Парку Слави і пам’яті героїв АТО в Гайсині.

Найголовніше, на мою думку, що вдалось зробити учасникам семінару, – познайомитись та об’єднатись, створивши координаційну раду з метою вирішення проблемних питань, обміну досвідом та, в разі потреби, формування звернень до органів влади.

Ми урочисто відзначили День захисника України, не стала винятком і Бершадь. Це саме відзначення, а не святкування, бо святкувати, на мою думку, ще зарано: війна триває, люди гинуть і кінцякраю цьому не видно. Я вдячний нашому керівництву за увагу до батьків загиблих героїв: за вручені їм квіти, книги та слова співчуття. А також працівникам культури за, як завжди, бездоганно організовану програму, де немає зайвих номерів, і концерт проходить на одному подиху, вражаючи присутніх майстерністю творчих колективів нашого району.

Не хочу нікому дорікати, висловлю лише власну думку і міркування більшості учасників АТО з приводу цієї події.

Це свято встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників Незалежності й територіальної цілісності України.

Глибоко поважаю воїнів-інтернаціоналістів, захоплююсь їхньою мужністю та героїзмом. Я особисто в старшому шкільному віці шукав журнали з піснями про Афганістан, підбирав акорди і співав їх під гітару. Ці люди заслуговують на величезну повагу з боку влади і суспільства. Вони повинні мати своє свято і воно в них є! 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Вітання 14 жовтня одночасно захисників України та інтернаціоналістів лише формалізує це свято, нівелюючи його ідею. Чому б тоді в цей день не вітати працівників сільського господарства? У них, як колись любили говорити, були битви за врожай, у нас, атовців, – битви на Сході. Та й хто, як не керівники сільськогосподарських підприємств, надавали допомогу, сприяючи в придбанні військового одягу, бронежилетів, касок, продовольства, забезпечували пальним волонтерів для доставки цих вантажів на передову?!

Отже, з метою відзначити 14 жовтня як День захисника України, радою спілки було прийняте рішення зібратися після урочистостей наступного дня. Керівництвом «Фонду допомоги учасникам АТО», яке взяло на себе питання організації та проведення зустрічі, було внесено пропозицію прийти з дружинами.

З метою уникнення можливих конфліктних ситуацій, керівництво МПФ з ОГП Бершадського та Чечельницького районів «Народна самооборона» добровільно зголосилося забезпечити охорону порядку на запланованому заході.

Проте побоювання виявились марними! Присутні читали власні вірші та співали пісні, написані на передовій, згадували своїх побратимів. За прин ципову громадську позицію й активну діяльність Тарас Кузик із Шляхової та Микола Рогульський із Війтівки були відзначені грамотами.

Особливу подяку висловлюю керівнику фонду Людмилі Комиш за ідею проведення заходу у відповідному форматі, директору ПП «Валентина» Василю Гондаруку та заступнику голови районної ради СергіюПересуньку, які взяли на себе левову частку витрат по проведенню зустрічі.

Хочу сподіватись, що подібні заходи сприятимуть згуртуванню всіх мобілізованих і поліпшенню їхнього моральнопсихологічного стану, дозволять вирішити багато проблемних питань і відкриють нові перспективи в навчанні, роботі, відпочинку.

Олег КЛІТИНСЬКИЙ, голова ГО «Спілка учасників АТО Бершадського району».


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
3 фото   
<b>Свята вода очищує і виганяє нечисть</b><br />Його ще називають Йордан та Богоявлення. З ним пов'язують хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Традиційно в цей день...
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Сторожук Григорій Мінькурович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1945 р.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не перетворюймо свято у формальність - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення