Fridge magnet wooden gears

Слово про матір

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Січня 2018, 09:00

Мати – берегиня дому, родини і роду людського. У кожного з нас вона стоїть на початку незвіданої дороги в світ. Вона подарувала нам життя, звалила на свої худенькі натруджені плечі весь тягар наших негараздів. Її недоспані ночі і зболіле серце не можна оплатити ніякими дарами, бо це – мама.

Саме їй, матері-страдниці, матері-мучениці і Богородиці найбільше творів присвятив наш Кобзар, адже без неї немає ні поета, ні героя.

Чого тільки не пережили наші матері: і голод 1932-33 років, страшну війну 1946-47-х.

Вишукували щось їстівне в голодні роки, щоб врятувати своїх дітей, одержували «похоронки», ридали та в розпачі рвали на собі коси. Як не було важко, запрягали корів у плуг та орали поле, йдучи босими ногами за плугом. Вони не знали розкоші, все життя проходили у простих біленьких хусточках. Не відпочивали, навіть у вихідні.

…Спостерігаю за народними обранцями – прекрасною статтю. Випещені, в дорогому вбранні, з перснями на доглянутих руках, золотими прикрасами на шиях та вухах.

Який контраст! Йде четвертий рік жорстокої, підлої, підступної, брехливої війни з окупантом. Гинуть наші діти, повертаються зраненими фізично та морально. І наші сьогоднішні матері також у горі рвуть на собі волосся, довго носять чорний колір скорботи від таких втрат.

Чомусь війну й досі називають антитерористичною операцією (АТО). Ми втратили за три з лишком роки понад 10000 своїх дітей. І це операція? За аналогічний період у Другій світовій вже була звільнена від фашистів вся Україна.

Чи хоч одна мати-депутатка відправила на Схід свого сина? Були сини Луценка та Гриценка. Але де і скільки?

Нікому не бажаю горя і сліз, але якби хоч одна з них зчорніла від втрати своєї дитини, то швидко прийняли б рішення АТО назвати війною, а Росію – країною-агресором, загарбником.

Чому їхні сини не мерзнуть в окопах? Сидять по ресторанах, нічних клубах, барах, їздять у дорогих іномарках. Гризуть науку в закордонних вузах за рахунок мамів-депутаток, ігноруючи навчання в рідних закладах.

Як вони, владою виплекані матері, дивляться у вічі матерям, сини яких захищають нашу країну та спокій? Адже Батьківщина у нас одна і відповідальність за неї в усіх однакова. Чи ні?

Свій біль і злість перенесу на матерів депутатів-чоловіків.

Ці жінки доклали занадто багато зусиль саме у вихованні чесності й порядності у своїх дітях. У подяку за таку турботу, володіють сьогодні нафтовими свердловинами, палацами, несходимими лісовими масивами, корпораціями, заводами та іншим. Нічого, що цього всього в очі ні разу не бачили.

Між нашими матерями і між ними прірва, створена вседозволеністю, безкарністю, бездушністю, байдужістю, цинізмом та аморальністю володіючих владою.

Кожна мати хоче бачити у своїй дитині справжню, порядну людину. Чому ж ці риси десь зникли у синів державо - творців у такий непростий час?

…За два місяці ми будемо відзначати нав’язане нам чужинцями (ідея Клари Цеткін), жіноче свято. Воно так укоренилося, навіть Верховна Рада не може його вирвати з корінням. Але ж є в Україні День матері. Відзначається у травні. Воно проходить непомітно, тихо, без помпезності, як 8-го березня. На мою думку, це свято вище, значиміше. То чи не пора нам ламати традиції совітів і переходити на наші, українські свята? Розрекламувати, проводити відповідні заходи серед молоді.

Зрештою, зробити вихідним днем. Хто сьогодні зможе історично пояснити появу 8-го березня як свята? Ніхто! Тоді чому ми святкуємо чуже, ігноруючи рідне?

І в свята, і в будні я щиро вітаю всіх матерів, які заслуговують на це величне звання.

Здоров’я, жіночого родинного щастя, миру для нас усіх.

Низько схиляю перед вами свою голову і цілую натруджені руки.

Настасія ЖУРАВСЬКА.
с. Яланець-м. Трускавець.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
5 фото   
<b>Волейбольний турнір імені Василя Ободнюка</b><br />10 березня 2012 року в приміщенні Флоринської загальноосвітньої школи відбувся ХІІ волейбольний турнір присвячений...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Кошовий Мефодій Євсейович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 03.03.45. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Слово про матір - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники