Тож часник лікує практично все: захворювання шкіри, внутрішніх органів, знімає зубний та головний біль, захищає від недоброго ока, збуджує апетит, покращує виділення харчових ферментів та жовчі, розширює кровоносні судини та підвищує імунітет.
Якщо маєте наміри використовувати часник в лікувальних цілях, бажано використовувати щойно зібрані плоди або ті, які зберігалися недовго. Антибактеріальні властивості часнику, який зберігався у холодильнику впродовж чотирьох місяців, знижуються у порівнянні з його початковим станом приблизно вдвічі. Часник, що зберігався при кімнатній температурі, через вісім місяців повністю втрачає свої фітонцидні властивості. Спиртовий або горілчаний настій часнику допомагає при камінні в нирках та сечовому міхурі.
При гіпертонії та атеросклерозі фітотерапевти радять з’їдати по два-три зубчики часнику щодня. Це допоможе подолати головокружіння та безсоння.
Незамінний часник при нежиті – декілька розтертих зубчиків часнику всередину як дезінфікуючий та пом'якшуючий засіб та по 2-3 краплі часникового соку в ніс. Через день-другий нежить відступить.
Часник просто незамінний у раціоні тих, хто має проблеми з серцем. Одним з найефективніших еліксирів молодості, яким користувалися і користуються до цього часу наші прабабусі та бабусі є рецепт на основі часнику.
Дослідження показали, що він за своїми властивостями не поступається, а в дечому й перевершує широко відомий препарат тетрациклін. Отож, рецепт еліксиру, якому близько 500 років має наступні складові: розтовкти 400 грамів часнику, додати сік 4 лимонів, помістити все це в банку з широким горлом, перемішати, закрити банку легким полотном і дати настоятися 24 дні в темному місці. Вживати один раз в день перед сном одну чайну ложку цієї суміші, розбавляючи її у півстакані води.