Нині найтиповішими є такі види шахрайства: Шахрайства, пов’язані з купівлею товару через Інтернет Цей вид полягає в тому, що злочинець реєструється в Інтернет-магазині під вигаданим іменем, вказуючи одноразовий номер телефону. Після цього виставляє на продаж неіснуючий товар за ціною, нижчою за ринкову. Люди, які мають намір купити товар, телефонують до продавця, і він пропонує переказати завдаток на банківську картку. Отримавши кошти, злочинці вимикають телефон.
Шахрайства у банківській сфері Аферисти переглядають Інтернет-ресурси з оголошеннями про продаж речей. Знаходячи на сайті необхідні товари, телефонують до продавців і просять надати реквізити банківської карти для перерахунку коштів. Отримавши номер карти, злочинці телефонують до продавця, і, представившись працівником банку, повідомляють, що перераховані кошти тимчасово недоступні. Для доступу до них необхідно вказати деякі банківські реквізити. Дізнавшись необхідні дані, зловмисники самостійно перераховують кошти з картки потерпілого на іншу картку чи номер телефону.
«Грошова реформа» Жертвами стають самотні літні люди. Шахраї представляються працівниками соціальних служб і пропонують різні види допомоги та послуг, серед яких – обмін грошей старого зразка на нові. Пенсіонери, зазвичай, погоджуються на пропозицію шахраїв, і ті обмінюють їм справжні гроші на сувенірні.
Поліція закликає громадян не довіряти незнайомим людям. Ні під якими приводами не переказуйте їм кошти! За жодних обставин не повідомляйте нікому реквізити банківських карток!
Пам’ятайте: вберегтися від шахраїв допоможуть лише власна обережність і пильність!
Олександр ГИЛИК, заступник начальника Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, підполковник поліції.