Народ наш мудрий: він скаже, як зав’яже. Всі прислів’я, приказки, крилаті вислови – надбання українців – при - йшли з давніх-давен. До прикладу: що посієш, те й пожнеш; який пастух, така й отара; не плюй у криницю, доведеться води напитись та інші. Є ще й інші, притаманні лише нам: закон, як дишло, куди повернеш, туди й вийшло; один із сапкою, семеро за столом; не підмастиш – не поїдеш. Ці вислови і можна сміливо назвати народною конституцією: коротко, мудро, правдиво.
Пригадав народну мудрість, коли дізнався з преси, що в наших чиновників виникла ідея вкотре внести зміни до Основного Закону України: міняйло ходить без штанів.
У світі є держави, де взагалі не змінюють Конституцію, і люди там живуть добре, згідно з нормами людської моралі.
Ось у США керуються основним законом, прийнятим ще понад 200 років тому. Вносять лише незначні доповнення.
Одразу задумуєшся, що дадуть зміни українським медикам, учителям, хліборобам.
Наші пенсії, за європейськими мірками, складають 50 доларів, 100 – мінімальна зар - плата. Якщо порівняти ці розміри з часами «застою» (коли ціна на хліб була 15-20 коп., а тепер вона зросла в 50 разів), то зараз люди одержують 184 грн. 50 коп. А які ціни на вугілля, дрова, харчі? Я не жалкую за тим, що було в минулому, але переконаний: усе найкраще потрібно було зберегти.
Щодо змін – вони потрібні, але без брехні, нахабства та зловживань. Для цього за основу для Конституції досить взяти всім відомі Божі заповіді: не вбий, не вкради, не обмани та інші. Кожен повинен дотримуватись загальнолюдських норм моралі, незалежно від посади, партійної приналежності, національного походження. І знову на пам’ять спадає народна мудрість: Бог – високо, цар – далеко, а підпанки, що хочуть, те й роблять. Нам усім потрібні найголовніші закони – правда і справедливість.
Іван ГЛАДИБОРОДА, голова ветеранської організації сіл П’ятківки та Глинського.