Цей порядок визначає механізм призначення у період із 1 січня 2018 року до 31 грудня 2020-го тимчасової допомоги тим громадянам, які вже досягли пенсійного віку, але мають не менш як 15 років страхового стажу. Іншими словами – не заробили свою пенсію. Непрацююча людина, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату, може отримувати тимчасову соціальну допомогу від держави.
Призначення допомоги проводиться структурними підрозділами з питань соцзахисту населення районних райдержадміністрацій. При цьому враховується майновий стан і середньомісячний сукупний дохід громадянина.
Тимчасова допомога перераховується кожні шість місяців із урахуванням змін майнового стану людини та середньомісячного сукупного доходу та виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває право на пенсійну виплату.
Згідно з постановою розмір такої допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Людмила ГАВРИЛИШИНА, начальник управління соціальної та молодіжної політики РДА.