За досягнення найвищих показників у Всесоюзному соціалістичному змаганні за підвищення ефективності виробництва і якості роботи, дострокове виконання народногосподарського плану на 1977 рік району вручено перехідний Червоний прапор ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ.
У повній відповідності до сучасних вимог колгоспи і радгоспи району опановують магістральний шлях розвитку — поглиблення спеціалізації і концентрації виробництва сільськогосподарської про-дукції. Так, шляхівський та сумівський комплекси поставляють в господарства району високопродуктивних нетелей.
...Першим з довколишніх сіл відвідаємо Велику Киріївку, яка за 7 кілометрів від районного центру. З Бершаді сюди курсує автобус, який буквально за ЗО хвилин доставить вас на місце. Село мальовниче розмістилось на берегах річки Дохни. Рік у рік міцніє економіка місцевого колгоспу «Маяк», який очолює Герой Соціа-лістичної Праці Анатолій Григорович Загоруйко. Високими і ста-більними залишаються тут врожаї зернових і технічних культур. В 1977 році трудівники господарства зібрали з кожного гектара по 51,8 центнера зернових, 58 центнерів озимої пшениці, 60 центнерів кукурудзи, 536 центнерів цукрових буряків. Колгосп — ініціатор соціалістичного змагання за виконання завдань десятої п'ятирічки в районі за чотири роки.
Продовжимо нашу подорож районом. Асфальтованою дорогою добираємось до Усті, що за 12 кілометрів від райцентру. Тут цент-ральна садиба колгоспу «Шлях Ілліча», відділок. бурякорадгоспу цукрокомбінату.
У листопаді 1923 року трудящі села одностайно обрали В. І. Леніна делегатом на окружний з'їзд Рад Гайсинського повіту. На честь цієї події в селі у 1960 році відкрито Ленінську кімнату-музей.
Устя— село велике, гарно впорядковане.
Діти трудівників навчаються у середній та восьмирічній школах. Щовечора гостинно відкриваються двері Будинку культури та клубу. Є в Усті й бібліотека, три стаціонарних кіноустановки,.лікарня, аптека, дитячий комбінат і кілька дитячих ясея. Виходить багатотиражна газета «Шлях Ілліча».
Трудящі села рівняються в усьому на своїх знатних земляків — кавалерів ордена Леніна В. В. Палія, М. І. Уманського, Р. Т. Рима-ренка.Від Усті до Джулинки — колишнього районного центру—кілька кілометрів. Це одне з найбільших сіл району. Розкинулося воно на лівому березі Південного Бугу. Колгосп імені Котовського володіє 6400 гектарами сільськогосподарських угідь.
Переїздимо міст через Південний Буг — головну водну артерію району. На пагорбі справа височить гранітна брила, яка нагадує застиглу хвилю. Це пам'ятний знак, встановлений на честь 30-річчя визволення району від фашистських загарбників.
Запеклі бої точилися в цих місцях 12—13 березня 1944 року. Червонопрапорний танк Т-34 старшини Ф. М. Мехніна першим захопив переправу біля села Берізки-Бершадські і непохитно утримував її до підходу основних частин Червоної Армії. Виїжджаючи на протилежний берег, танк Ф. М. Мехніна підірвався на ворожій міні...
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 вересня 1944 року безстрашному танкісту було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.