Прямо на площу Леніна виходить вулиця Будкевича. Тут, в будинку № і розташована центральна районна лікарня, де тривалий час працював заслужений лікар Української PCP Г. Я. Будкевич.
Сотні людей врятував талановитий хірург від смерті. Напис на меморіальній дошці, встановленій на будинку лікарні, нині нагадує про цього чудового лікаря.
Виходимо на вулицю Ніколаєнка. Так її названо на честь Героя Радянського Союзу П. І. Ніколаєнка, який хоробро бився на фронтах Великої Вітчизняної війни. Нещодавно цю вулицю прикрасила нова будова — поштамт (вул. Ніколаенка, 16-а).
Напроти поштамту — районний інформаційно-обчислювальний центр. Його оператори за допомогою сучасних вітчизняних електронних машин ведуть обробку статистичних даних, що надходять сюди з промислових підприємств, колгоспів і радгоспів.
Центральна магістраль міста — вулиця Червоноармійська. Саме на ній жителі міста зустрічали бійців Червоної Армії в незабутній день визволення Бершаді від фашистських загарбників.
Тут зосереджені основні промислові підприємства — мебльова фабрика та філіал Київського заводу реле й автоматики. На цій же вулиці міститься універсам (№ 9), музична школа (№ 2), медичне училище (№ 111), кінотеатр «Космос» (№ 3).
Одна з найкрасивіших в місті — площа Перемоги, де знаходиться найдорожче для кожного з бершадців місце — меморіальний комплекс загиблим в роки Великої Вітчизняної війни воїнам Радянської Армії, партизанам, підпільникам, жертвам фашистського терору. Горить вічний вогонь. Не в'януть квіти на могилах героїв та біля підніжжя гранітної скульптури — фігури матері зі скорботно схиленою ГОЛОВОЮ.
9 травня 1975 року в урочистій обстановці на площі Перемоги було закладено капсулу з посланням до комсомольців і молоді, які житимуть в 2075 році.
На площі Перемоги — районний Будинок культури, дитячий кінотеатр імені Горького.
Невпізнанно змінилась за роки дев'ятої і десятої п'ятирічок вулиця Радянська. На місці одноповерхових селянських хат нині височать сучасні п'ятиповерхові житлові будинки.
Свою горду назву вулиця носить не випадково. На ній 14 січня 1918 року відбувся велелюдний мітинг, на якому було проголошено Радянську владу в Бершаді. Робітники промислових підприємств, сільська біднота, червоноармійці гаряче вітали встановлення дійсно народної влади, котра діяла від імені народу, для добра народу і за дорученням народу.
На вулиці Радянській розташувалися районний комітет Компартії України, Будинок Рад (№ 23). На розі вулиць Радянської І Леніна — магазин-клуб книги, що може задовольнити найбільш вимогливі смаки книголюбів. Тут широкий вибір суспільно-політичної, художньої, краєзнавчої літератури. Зверніть увагу на гарно оформлені місцевими умільцями дереворити — портрети видатних письменників. Є в магазині і спеціальний зал для зустрічей письменників з читачами, для проведення бібліографічних оглядів та читацьких конференцій.
Майже 3000 експонатів і документів зібрано в районному історико-краєзнавчому музеї, який теж знаходиться на вулиці Радянській, в будинку № 26.