На центральній площі зібралося багато людей, адже подібне свято проводилося в Бершаді вперше
Тут не тільки малеча має змогу знайти розваги для себе, а і їхні батьки, дідусі, бабусі відпочити біля фонтана, на лавочках.
А далі під звуки духового оркестру УМВС у Вінницькій області гості, керівники міста і району, жителі Бершаді пройшли центральними вулицями до меморіального комплексу біля будинку культури, де поклали квіти до пам’ятників загиблим у роки війни воїнам, землякам, які померли в роки голодомору, чорнобильцям, воїнам-афганцям, жертвам Холокосту.
На центральній площі зібралося багато людей. Адже подібне свято проводилося в Бершаді вперше. І велика заслуга міського голови Михайла Кольченка, районної влади, всіх організаторів у тому, що воно стало справді святом, гарним, емоційним, урочистим. І навіть під час офіційної частини присутнім було цікаво послухати коротку, але змістовну промову мера, щирі виступи-привітання присутніх на святі знаних земляків, гостей.
Було зачитано й урядову телеграму з привітанням від Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.
А народний депутат України Анатолій Матвієнко передав землякам щирі вітання від Голови Верховної Ради Володимира Литвина. Анатолій Сергійович подарував рідному місту унікальне раритетне видання книги Володимира Недяка «Україна – козацька держава». А ще – ікону Пресвятої Богородиці для міського Свято-Вознесенського храму.
– Це мій рідний край, тут коріння моїх батьків, дідів, тут народився я, мої діти. І це особливий край для мене, – так розпочав свій виступ голова обласної ради Григорій Заболотний. Він передав щирі вітання бершадцям від голови облдержадміністрації Олександра Домбровського, міського голови Вінниці Володимира Гройсмана. Григорій Михайлович запевнив, що робитиме все для того, щоб його рідний край ставав кращим, щасливим, заможним.
– Хай святиться у віках ім’я Бершадь, хай будуть тут щасливі і здорові люди, хай народжуються красиві і розумні діти, – завершив свій короткий виступ голова облради, а потім вручив кільком жителям міста почесні грамоти обл - держадміністрації та облради за багаторічну сумлінну працю, вагомі трудові здобутки, активну життєву позицію.
Дипломом і першою премією нагороджена Бершадська міська рада за перемогу в обласному конкурсі на кращу організацію робіт під час проведення двомісячника благоустрою населених пунктів області серед міст районного значення. Останнім часом місто утримує лідерство по багатьох показниках.
– Шановні бершадці, це ваша нагорода! Дякую всім! – сказав Михайло Іванович, одержавши відзнаки.
А далі Григорій Заболотний не тільки від обласної ради, а й від своєї сім’ї вручив подарунки землякам – міській громаді, церкві, райлікарні, зокрема, пологовому відділенню, дитсадкам, юним спортсменам, редакції райгазети, відділу культури, райвідділу міліції, міській ветеранській організації… А подарунки цінні і потрібні – ікона, комп’ютери, ноутбуки, побутова техніка.
Родзинкою свята була поява на сцені трьох новостворених подружніх пар, які саме цього дня відзначали весілля.
Їх теж щиро вітали міський голова і всі присутні.
З вітаннями зверталися голови райдержадміністрації Світлана Шульц та районної ради Михайло Бурлака. Вони подарували міському голові символ козацької влади – булаву, а присутнім на святі – величезний торт, яким залюбки ласували не тільки малі, а й дорослі.
Багато трудових колективів і працівників відзначені з нагоди свята почесними грамотами райдержадміністрації та райради.
Звання «Почесний громадянин міста Бершаді» з врученням відповідних відзнак присвоєно Герою Соціалістичної Праці Василю Івановичу Хрипливому.
Були вручені і почесні грамоти міської ради – колективам, окремим громадянам.
Відзначено премією автора герба та прапора Бершаді – Віктора Максимчука. Він, одержавши премію, одразу ж передав її своїй учениці і сусідці Наталії Видайко, яка прибула на свято у візку. Зі щирим вітальним словом звернувся до земляків ректор Одеської національної академії харчових технологій, доктор наук, професор Богдан Єгоров. Він, до речі, повідомив, що цей заклад закінчили понад сто бершадців. І передав вітання від усіх земляків, які нині живуть в Одесі.
Приємно було чути і вітання від сусідів з Кіровоградської області, їх передав бершадцям міський голова Гайворона Петро Руденко.
Напевно, найщасливішим на святі почувався молодий батько – Олександр Головатюк. Адже цього дня вранці його дружина Людмила народила сина вагою 3 кг 950 г.
За якимсь дивним і дуже символічним збігом обставин пологовий номер новонародженого – 550! Як сказав міський голова, нічого не підроблено. Звичайно ж, молодому татові приємно було одержати такий потрібний подарунок – дитячий візок.
Надзвичайно цікавою і змістовною була концертна програма, що органічно поєднала виступи професійних артистів та аматорів. Причому, другі ні в чому не поступалися першим. Заслужені артисти України Станіслав Городинський, Ірина Шинкарук, артисти Київського театру оперети, неповторного ансамб - лю пісні і танцю «Поділля», наші місцеві талановиті виконавці і колективи дарували всім радість спілкування з високим народним мистецтвом, академічним виконанням класичних творів.
А ще своє вміння демонстрували пілоти, парашутисти, вітаючи бершадців з неба. Були представлені також виставки. Взагалі, програма свята відзначалася продуманістю і наповненістю.
І дуже порадувала погода, подарувавши Бершаді на її ювілей тепло і сонце. Свято завершилося феєрверком.
Ювілей вдався на славу. І тепер, можливо, день міста в Бершаді стане традиційним.