На знімку: обкладинка книги Олександра Ціхача «Даруйте любов».
Популяризуючи літературу із циклу «Мій край – моя історія жива», читачі знайомилися з краєзнавчими виставками: «Вінниччина поетична», «Плекав журавок й випускав на волю!» (про В.Думанського), «Журналістикраяни», «Про рідний край високим поетичним словом», «Подоляни – героїчні сини», «Вінницькі мадонни Чорнобиля».
Незабутні години читача у кожному класі, бо книжку із виставки обов’язково потрібно взяти в руки, переглянути і дати відповідь на прості запитання: автор, назва, місце видання, рік. І все це у бліц-формі, тобто, дуже коротко, чітко, швидко! Таким чином, можна представити велику кількість книжок, коли розповідає кожен про свою. Особливо дітям подобається вправа «Продовжи речення»: «мені сподобалося...», «я вражений...», де потрібно висловити те, що найбільше запам’яталося!
Так, учні 8 класу не повірили, що односельчанин-сучасник Олександр Ціхач визнаний «Поетом року-2017» за версією журналу «Стіна», що видається в Києві. Більше того, його авторські ілю - страції зображують рідні краєвиди і розкривають прості філософські істини в книзі «Даруйте любов». Діти одразу впізнали міст через річку Південний Буг та церкву Покрови Пресвятої Богородиці, улюблені місця дитинства та автопортрет земляка...
Та найбільший відгук у серцях дітей залишає творчість серединського поета В.Думанського. Його «Листопад» та «Вибір» можуть назвати учні від 4-го до 11-го класів.
А книгу Петра Маніленка «Незгасна зірка Василя Думанського» учителі тримають як посібник і художнє видання дитячих малюнків, адже в ній представлені твори й наших учнів.
Як виглядають щасливі люди? Завітайте до шкільної бібліотеки і зустрінетесь із ними! Бо тут навчають, як помічати щастя у кожній миті яскравого та поетичного життя.
Лариса ТРОХИМЕНКО, завідувач бібліотеки Джулинської ЗОШ І-Ш ступенів.