Дуже показова історія заводу металовиробів. У ній, мов у люстрі, відбито величезні зміни, котрі сталися в Бершаді в радянський час. Напередодні Великої Жовтневої соціалістичної революції в заштатному містечку існувало понад двісті буквально мікроскопічних майстерень, продукція яких реалізовувалась через такі ж дрібні крамнички.
У перші роки Радянської влади ремісники скооперувались в артілі, на базі яких після війни виріс сучасний завод металевих виробів. А зараз на околиці міста виростають його нові цехи, які буде обладнано сучасним устаткуванням.
Від невеличкої майстерні, де кілька робітників виготовляли раніше вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях мебльової фабрики.
З кожним роком в Бершаді росте число новобудов. Протягом останнього часу споруджено адміністративні приміщення Міжколгоспбуду, комбінату хлібопродуктів, лісгоспзагу. З'явились нові будинки музичної школи, центральної лікарні, поліклініки, поштамту, універсаму, будинок пропаганди науково-технічного прогресу і економічних знань.
Всі села Бершадського району зв'язані з райцентром шосейними і асфальтованими дорогами. Налагоджено автобусне сполучення з Києвом, Кишиневом, Вінницею, Миколаєвом, Одесою, Тернополем, більшістю районних центрів Вінниччини. На маршрутах працюють сучасні автобуси — комфортабельні й швидкісні.
До Бершадського району ви можете дістатись і залізницею по маршрутах Вінниця — Гайворон, Гайворон — Рудниця.
Якщо ж ви приїхали власною легковою автомашиною, то обов'язково скористаєтесь з послуг бензозаправної станції, яка розташована на південній околиці міста. Коли ж мати на увазі, що ви захочете оглянути весь район, який проліг з заходу на схід на 75 кілометрів, з півночі на південь на 35 кілометрів, вашому автомобілю знадобиться технічний огляд, який кваліфіковано зроблять досвідчені майстри станції технічного обслуговування.
Ми з вами на центральній площі міста, яка носить ім'я Володимира Ілліча Леніна. Тут у 1976 році було споруджено пам'ятник вождю. Автори — відомий радянський скульптор П. Ф. Кальницький та архітектор А. В. Крейчі. На площі Леніна відбуваються святкові демонстрації трудящих, мітинги, народні торжества. Тут же знаходиться галерея, де встановлено портрети знатних земляків — Героїв Радянського Союзу і Героїв Соціалістичної Праці. На районній Дошці пошани — портрети передовиків виробництва, переможців соціалістичного змагання. Поруч — флагшток, на якому на честь трудових перемог правофлангових п'ятирічки піднімається червоний прапор.
Далеко за межами району лине слава про трудові династії бершадсъких робітників і хліборобів, наставників молоді переможців соціалістичного змагання, новаторів виробництва. їхні імена широко відомі. Високо оцінила Батьківщина трудову звитягу О М. Чухнюк, T. М. Судачка, М. М. Маринич, В. П. Химича, Г К. Пойдюка, О. С. Плахотної, К. П. Карман, А. Г. Загоруйка, I. О. Дяченка, В. I. Хрипливого, M. Е. Чернеги. їм присвоено звання Героїв Соціалістичної Праці.
Тільки після Великого Жовтня, під зорею Радянської влади по-справжньому розкрилися таланти народу, його творчі сили. Колишні прості селянські діти —О. Ю. Романченко, Л. І. Медвідь, С. Ф. Манзій, П. М. Білецький, І. Д. Танасієнко, К. Р. Понько — стали вченими. Пишаються бершадці своїми земляками — генералами Радянської Армії І. М. Сиваном та П. В. Романенком, композитором Р. А. Скалецьким, скульптором С. X. Печеним.
Дочкою двох республік називають Олену Савівну Плахотну. Тривалий час працювала вона в сонячній Грузії. Там за трудові досягнення її удостоєно високого звання Героя Соціалістичної Праці. А нині працює в колгоспі «Комунар», показуючи молоді приклад своєю самовідданою працею.
Багатьох послідовників мають новатори передових методів праці Ольга Іванівна Яворська, Кузьма Наумович Синавський та інші. На їх честь у районі встановлені перехідні призи для механізаторів, комбайнерів, буряководів, кукурудзоводів, доярок.
Радують око висаджені на площі Леніна сріблясті ялини, подаровані друзями по змаганню —трудящими Майського району Кабардино-Балкарської АРСР.