Дух творчості, ініціативи й трудового завзяття панує в господарствах району. Радісні вісті про вагомі здобутки надходять з усіх сіл. А за працю й шана!
У грудні 1977 року з задоволенням дізнались земляки про присвоєння бригадиру тракторної бригади колгоспу «Шлях Ілліча» села Устя Миколі Євдокимовичу Чернезі звання Героя Соціалістичної Праці.
Добрий приклад трудової наснаги показують тваринники району. В ювілейному році 44 доярки надоїли від кожної з закріплених корів по 4000 кілограмів молока, а 7 з них-подолали п'ятитисячний рубіж.
Ширшає рух наставництва в районі. Серед кращих наставників молоді - Олена Лукашівна Дробот, яка працює в п'ятківському колгоспі «Комунар». Добра слава йде про п послідовниць _ комсомолок Людмилу Гоцюк, Тетяну Рудоман та інших.
Навесні 1978 року радісне свято прийшло в надбужанський край. Центральний Комітет КПРС, Рада Міністрів СРСР, Всесоюзна Центральна Рада Професійних Спілок і Центральний Комітет ВЛКСМ розглянувши підсумки соціалістичного змагання за підвищення ефективності виробництва і якості продукції, успішне виконання народногосподарського плану на 1977 рік — ювілейний рік Великої Жовтневої соціалістичної революції — нагородили Бершадський район перехідним Червоним прапором. 2 березня 1978 року відбулось вручення високої нагороди Батьківщини. Приймаючи почесну відзнаку, трударі району запевнили ЦК КПРС, ЦК Компартії України в тому, що працюватимуть ще краще й ефективніше, бо сприймають нагородження району і як високу оцінку, і як бойову конкретну програму дій.
Як всенародну справу великої ваги зустріли бершадці обговорення й прийняття Конституції СРСР та Конституції УРСР. Весь район облетіли слова комбайнера О. Є. Хворостяного, на честь трудових здобутків якого було піднято червоний прапор:
— Спасибі рідній Комуністичній партії за турботу про людей праці! Адже у нашому Основному Законі зафіксовано в окремій статті право радянської людини на працю, а це, на мою думку, головне в житті кожного трудівника.
Ці слева, що йдуть від самого серця, яскраво свідчать про високу свідомість радянських людей, про чуття особистої відповідальності кожного за успішне виконання величних накреслень партії.
Виступаючи на XVI з'їзді профспілок, товариш Леонід Ілліч Брежнєв сказав:
«Сучасний етап розвитку Радянського Союзу накладає на всіх нас найвищу відповідальність, спонукає кожного ставити до себе, до своєї роботи більш високі вимоги, щоб внести гідний вклад У розвязання поставлених партією проблем» [Рад. Україна, 1977, 22 берез. 40]
Натхнення!
Саме так можна визначити самовіддану працю робітників, трудівників колгоспних ланів і ферм, всіх, хто діє на передньому краї десятої п'ятирічки!
Квітне й гарнішає соціалістична Бершадь. Радо зустрічає вона гостей. Чекаємо вас, друзі, на гостинній бершадській землі. Ласкаво просимо!