– 2013 рік був для нас, як і попередні. Колектив підприємства займався створенням нових лісів, доглядом за ними. На 729 гектарах проведено рубки, пов'язані з веденням лісового господарства, виконувалися інші роботи. При плані 60 нові лісові насадження створено на площі 76 гектарів, тобто план виконано на 127%. Завдання по догляду за лісовими культурами виконано на 102%, на стільки ж план рубок, пов'язаних із веденням лісового господарства та рубок головного користування.
Рівень заробітної плати зріс у середньому до 2,5 тисячі гривень у місяць на одного працюючого. Хоч є окремі підрозділи, як от автопарк, де кращі водії мають до шести тисяч гривень заробітної плати на місяць.
Але були у цьому році і свої особливості. Наприклад, відбулася переорієнтація на використання деревини, яка заготовляється нашим підприємством. Якщо раніше основну її кількість відвантажували за межі району, а то й області, то на сьогодні, завдяки повсякденній співпраці держлісгоспу і райдержадміністрації, а також таких установ, як лікарня, районний відділ освіти, більша її частина – це в основному дрова – залишається на території району, і від того тільки вигода. Наприклад, торік тільки завдяки економії на вугіллі відділом освіти зекономлено до півмільйона гривень, за які три школи переведено на альтернативні газогенераторні котли. Ще декілька шкіл буде переобладнано на такі у цьому році. Наше підприємство виграло тендер на постачання дров у школи п'ять тисяч кубометрів, їх було поставлено у ІІІ кварталі до трьох тисяч м3 і ще до 1 тис. м3 – у І кварталі.
У зв'язку з тим, що світова криза триває, тож зі зниженням темпів будівництва зменшилися темпи споживання деревини, підприємство змушене шукати інші шляхи надходження коштів від її реалізації. У цьому році в Сумівському лісництві побудували теплицю на 500 квадратних метрів, у якій маємо намір розводити декоративні лісові та інші породи. Отже, деякі грошові надходження плануємо мати і від цієї теплиці.
Ще у двох лісництвах створено вольєри, у яких утримуються до півсотні диких кабанів. Випустивши їх на волю, з відкриттям мисливського сезону теж плануємо мати грошові надходження.
У цьому році ввели також такий новий вид продукції, як рубані дрова. Якщо приватний сектор торгує ними, чому б не спробувати нам – це ж робочі місця.
Або ж не може населення забирати нашу продукцію самовивозом із лісу, як це робилося колись, – намагаємося доставляти її у двори, щоб тільки не допустити її псування.
У колективі ДП «Бершадське лісове господарство» 135 працюючих. Останнім часом існує тенденція, коли виконання робіт на державних підприємствах здійснюється на основі тендерів і частину їх перекладено на приватних підприємців, підприємни - цькі структури. Тож 135 наших працюючих – це в основному апарат управління, керівники і спеціалісти, лісова охорона.
У переддень професійного свята відзначу тих наших працівників, які цій галузі присвятили багато років свого життя. Це такі з них, як М.Н. Лошак, якому 19 вересня виповнюється вже шістдесят років, 23 вересня такий же ювілей відзначатиме Д.М. Валявський, який також все життя присвятив веденню лісового господарства.
А портрет старійшини нашого колективу А.О. Гузя занесено на районну Дошку пошани. Він, уродженець Білорусі, відпрацювавши сорок років на посаді лісничого, встановив своєрідний рекорд не тільки по нашому підприємству.
На шану і повагу заслуговують і С.Б. Недайборщ, І.П. Мочульський, водії П.А. Мовчан, О.А. Усатюк. У цьому році колектив поповнився молодими спеціалістами. Це С.А. Білаш, С.Я. Горбенко.
Майстром лісу почав працювати і В.П.Сташко. А це є свідченням, що лісова галузь вабить молодь. Щоб працювати у ній, діти наших працівників, випускники шкільних лісництв здобувають освіту за нашими направленнями. Щодо шкільних лісництв, то у них нараховується більше трьохсот школярів. Якщо навіть декілька вирішать працювати у лісовому господарстві, це вже буде нашим досягненням.
Нині працюємо і над здешевленням робіт у лісовому господарстві: машини для вивезення деревини обладнуємо маніпуляторами. Розвиватимемо теплично-парникове господарство. Враховуючи, що основні лісоутворюючі породи – дуб, ясен, клен, липа – є у достатній кількості, у цьому році заклали плантацію модрини, а торік – ялини.
Щодо проблем, то їх не бракує ніколи, і над їх вирішенням не перестаємо працювати.
Користуючись нагодою, вітаю всіх, хто присвятив себе лісовому господарству, з їхнім професійним святом. І, найперше, бажаю, щоб нікого і ніколи не підводило здоров'я. Миру і достатку всім вам!