Особливо тішить те, що на державному рівні зрозуміли: будівля може бути міцною тоді, коли в неї міцний фундамент.
Тож недаремно одним із питань вересневої наради, яку проводив відділ освіти, було питання: «Про шляхи та вдосконалення системи дошкільної освіти в районі». Адже ще в липні 2010 року прийнято Закон України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу, яким передбачено обов’язковість здобуття дітьми 5 (6) року життя дошкільної освіти». Це вчасне, виважене рішення.
Воно було схвально прийнято батьками, адже їм потрібна впевненість, що їхні діти отримають повноцінний розвиток.
Районним відділом освіти, органами місцевого самоврядування, завідуючими дошкільними навчальними закладами проводиться цілеспрямована робота.
В усіх дитсадках складено програми розвитку дошкільної освіти, на основі яких була розроблена районна «Програма розвитку дошкільної освіти Бершадського району на період до 2017 року».
Нею передбачено відновлення роботи нефункціонуючих дитсадків, відкриття додаткових груп, створення НВК (навчально-виховних комплексів) з метою задоволення освітніх запитів населення.
Протягом останніх років у районі проводиться системна й послідовна робота, внаслідок якої досягнуто 100-відсоткове охоплення дітей старшого дошкільного віку.
Якщо говорити про охоплення всіх дітей дошкільного віку (тобто від 1 до 5 (6) років), така освіта стала доступною. На базі всіх ДНЗ створені консультативні пункти для батьків та їхніх дітей. Однак варто поширити практику короткотривалого перебування дітей (лише на заняття) відповідно до листа Міністерства освіти і науки від 29.07.2011 р. № 1/9-577 «Про організацію короткотривалого перебування дітей у ДНЗ», тобто передбачено безкоштовне (без харчування) пере бування дітей віком від 2 років 6 місяців до 6 (7) років, які з певних причин не можуть відвідувати дитячий садок за пов - ним режимом. Такі дітки зараховуються до спискового складу у відповідну вікову, різновікову групи та можуть перебувати не більше 4 годин на підставі заяви батьків, наявних медичних довідок про стан здоров’я дитини.
Такі заходи забезпечать право дітей на здобуття дошкільної освіти та якісну підготовку до навчання в школі.
Марія ЦИМБАЛЮК, методист з дошкільної освіти РМК.