Центр обслуговує, окрім Бершадського, Чечельницький та Теплицький райони. За роки функціонування закладу найбільше новонароджених з’явилося на світ у 2014 році, їх було майже 700.
Незважаючи на те, що корпус тодішнього акушерськогінекологічного відділення був зданий в експлуатацію зі значними недопрацюваннями, сьогодні тут усе на високому рівні, адаптоване до вимог сучасності. Світлі, затишні, чисті палати (одно- та двомісні), окрім ліжка для мами та місця для новонародженого, облаштовані допоміжним обладнанням, зокрема шведськими стінками. У секції є вбиральня та душова. За європейськими стандартами обладнані родильні та операційні зали. У 2015 році закінчено реконструкцію і створено дві нових індивідуальних пологових зали, розгорнуто акушерську операційну на другому поверсі, де розташовується все акушерство. Такі зміни значно полегшили та покращили роботу у закладі. У планах на наступний рік провести ремонтні роботи та відкрити індивідуальний пологовий зал сімейного типу, з окремим входом та виходом, де прийматимуться пологи у жінок з гострими інфекційними захворюваннями.
Завдяки участі в україношвейцарській програмі «Здоров’я матері та дитини» перинатальний центр отримав сучасне обладнання, в основному для надання допомоги новонародженим. Також велика частина медичного устаткування придбана адміністрацією Бершадської ОЛІЛ. Сьогодні залишаються необхідними: пересувний апарат УЗД для проведення діагностики патологій не тільки у вагітних, але й у новонароджених, пересувний рентгенологічний компактний апарат, а також лапароскопічна стійка (комплект медичного операційного обладнання) для надання хірургічної та гінекологічної допомоги в ОЛІЛ.
Для проведення повної діагностики деякого обладнання ще не вистачає, але все необхідне для прийняття передчасних пологів та виходження недоношених малюків є в наявності. Тому з такими ситуаціями у центрі справляються успішно. Прикладом цьому є найменший малюк, який народився з вагою всього 900 грамів та залишився живим.
У закладі активно впроваджуються нові віяння в акушерстві, серед яких – принцип доброзичливого ставлення до дитини. Він передбачає пологи разом із батьком за згодою обох сторін (за статистикою сьогодні 8 із 10 пологів є парт нерськими), спільне перебування мами і дитини в палаті, вільний доступ в таку палату родичів та рідних.
Стабільну роботу та хороші результати міжрайонного перинатального центру забезпечує кваліфікований персонал: дев’ять лікарів акушерів-гінекологів (з них двоє вищої категорії), чотирнадцять медсестер та акушерок, санітарки та няні. З молодшим медичним персоналом проводяться заняття та тренінги.
Медичні працівники регулярно підвищують кваліфікацію на спеціальних курсах. Постійно проводяться заняття для медичних працівників, які працюють у сільській місцевості.
Загалом проблем із кадровим забезпеченням у закладі немає, єдине – залишаються вільними посади лікарів неонатологів-педіатрів.
Щоб були здорові мама і малюк, потрібно дбати про своє здоров’я ще задовго до вагітності, своєчасно ставати на облік по вагітності та проходити обов’язкові обстеження.
Будьте уважними до себе та свого здоров’я!
Тетяна БОНДАР.