І хоч цього разу перед поташнянами та гостями не виступали відомі артисти, усе ж пісні у виконанні викладачів музичної школи, місцевого жіночого вокального ансамблю органічно доповнили створене митцями протягом десяти днів їхнього перебування у селі.
Відкрив свято господар Прокіп Миколайович. А вела програму завідувачка відділу культури Надія Герасимчук.
Привітали присутніх заступник голови райдержадміністрації Валентин Кушпела, сільський голова Данило Коцюба, директор школи Марія Шиндер та інші. Виступали також художники, які поділилися враженнями і думками про село, його чудових людей. Прокіп Колісник передав вітання від митців і письменників, які не змогли приїхати, зокрема, від Василя Герасим’юка, який зняв фільм про проект «Поташня – чарунка Поділля», усіх його учасників. Наш земляк проінформував про виданий у Києві каталог однойменної художньої виставки, що відбувалася торік у Національному музеї літератури.
Левко Воєдило подарував місцевій школі свою роботу «Чорнобривці».
Учасникам пленеру за вагомий внесок у розвиток української культури, широку пропаганду живопису, образотворчого мистецтва і з нагоди 20-ої річниці проголошення незалежності України було вручено почесні грамоти райдержадміністрації і районної ради. Їх вручив Валентин Якович усім митцям – Прокопові Коліснику, Володимирові Гарбузу, Левку Воєдилу, Олесеві Солов’ю і Ганні Фурс, яка вперше приїхала в Поташню.
Присутні щиро вітали маму художника – Марію Матвіївну, яка була на святі. Наталя Сторожук із музичної школи виконала акапельно для неї і всіх матерів чудову пісню.
Сюрпризом для всіх, в тому числі і для Прокопа, був виступ внучки його сестри – Ліна Тупиця дуже гарно грала на бандурі. Натхненно співала Світлана Левчук.
Коли відбувався захід, то до його учасників підійшла група гостей із весілля, що відзначалося поруч. І один з гостей – ветеран праці Іван Бевзюк – теж виступив з вітальним словом.
Щиро й емоційно виступив наймолодший учасник пленеру – художник Олесь Соловей: – Поташнянський пленер – це проща. Ми йдемо на поклін до Поташні, яка стала символом України. Про це село вже запитують люди, які цікавляться нашою творчістю. Поташнянський цикл став уособленням нашого рідного дому. Цей пленер для нас – подарунок долі.
Прокіп Колісник згадав і про куратора, головного мецената проекту Валерія Фалілеєва – вічного сподвижника, подякував йому за те, що завжди знаходить час і кошти, щоб підтримати митців.
Атмосфера цьогорічного свята відзначалася сердечністю, щирістю, адже зійшлися і з’їхалися люди, яких об’єднала любов до рідного краю, його неповторної краси.
Завершився пленер ознайомленням із новими творами художників.