Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторнокурортного закладу безпосередньо із жіночої консультації. Застраховані особи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (далі – АТО), мають право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.
Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначається лікуючим лікарем і ЛКК, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів.
Заклади охорони здоров’я несуть відповідальність за якість медичного відбору та направлення хворих (застрахованих осіб) на лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду.
Заклад охорони здоров’я, де застрахована особа перебуває на стаціонарному лікуванні, протягом доби, з моменту надання висновку ЛКК, інформує орган Фонду, за місцем обліку закладу охорони здоров’я як страхувальника, про потребу зазначеної особи в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.
Під час надання заяви застрахованою особою пред’являються представнику органу Фонду оригінали паспорта, свідоцтва про народження дитини (у разі необхідності отримання послуг із реабілітаційного лікування дитиною), довідку про безпосередню участь особи в АТО (у разі отримання послуг із медикопсихологічної реабілітації учасників АТО).
Орган Фонду на підставі документів перевіряє перебування застрахованої особи на обліку у системі загально - обов’язкового державного соціального страхування, після чого заява надсилається санаторно-курортному закладу на узгодження можливості прийому хворого на реабілітаційне лікування. У відповідь на отриману заяву санаторно-курортний заклад надсилає органу Фонду згоду про надання послуг із реабілітаційного лікування застрахованій особі та готовність укласти Договір із узгодженою датою заїзду.
Перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування затверджується наказом виконавчої дирекції Фонду.
Під час прибуття до санаторно-курортного закладу застрахована особа пред’являє паспорт, свідоцтво про народження дитини (у разі направлення на лікування дитини), та надає: – три примірники Договору; – виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2017 №110); – обмінну карту пологового будинку, пологового відділення лікарні (форма №113/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.02.2006 №67) у разі направлення вагітної; – відкритий листок непрацездатності, оформлений відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3.11.2004 №532/274/136ос/1406.
За консультацією звертатися: м. Бершадь, вул. Ніколаєнка, 6/1, телефон 2-21-07.
Микола ДРУГАК, в.о. начальника Бершадського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області.