– Згідно з паспортом ринок цей змішаний, тобто торгувати на ньому можна як продовольчими, так і непродовольчими товарами.
Заповнюваність його за останні роки тільки 37 відсотків, тобто постійно є вільні місця.
Тому, відгукнувшись на пропозицію продавців, вирішили надати їм декілька місць під кіоски. П’ять уже встановлено, але більше не буде.
Щодо розцінки за торгове місце, то 8 гривень – це не такі вже і великі гроші, якщо порівнювати з цінами на молокопродукти. Виторг із відра сиру може становити 400-500 грн., тож заплатити за місце є з чого.
Про бродячих собак на ринку. Нерідко вина у тому, що вони з’являються, самих покупців, яких вони супроводжують на базар. Комунальні служби не проводять ні їх відлову, ні відстрілу.
45 місць пустує і на подвір’ї ринку, де також можна було б торгувати молокопродуктами.
Але чомусь багато хто віддає перевагу торгівлі на тротуарі.
Усього ж ринок розрахований на 400 місць, і їх, нібито, повинно вистачати. Все, що від нас залежить, у міру можливостей, ми робимо для організації торгівлі на ринку.
Підвели воду, постійно упорядковуємо територію, на якій з’явилися бутіки. Поміняли дах на вході у молочний павільйон, упорядкували торгівлю рибою, є охорона. У молочному павільйоні встановили десять електролічильників, щоб ті, хто реалізує молочну продукцію, могли встановити холодильники.
Ми взагалі намагаємося у всьому йти назустріч людям, але хотілося б, щоб вони розуміли і нас. Територія ринку (0,59 га) – настільки мала, що на ній немає де навіть обладнати стаціонарний туалет, тому діють біотуалети. Отже, це є проблемою і міста.
27 гривень за місце у м’ясному павільйоні теж не такі вже і завеликі кошти, якщо враховувати ціни на м’ясо, і що свинина у ньому реалізується центнерами.
Якби всі зайшли зі своєю продукцією із тротуару на територію нашого ринку, тоді взагалі ні до кого із продавців не було б претензій.
А ось що повідомила державний інспектор ветеринарної медицини Світлана Манченко: – Я абсолютно не закриваюся, не підстраховуюся, публікуючи у районній газеті попередження про заборону торгівлі продуктами харчування у невстановлених місцях, від відповідальності за ту роботу, яка проводиться нашою службою. Але від себе додам, що ця публікація дійсно прикриває тих людей, які б мали відповідати за стихійну торгівлю, – міського голову Михайла Кольченка і керівника комунального ринку Миколу Оніщенка. Коли разом із міським головою і поліцією захотіли подолати стихійний ринок по м’ясу, то ми це зробили, хоч існував він багато років. А коли звинувачувати у всьому тільки комунальну службу, чи обладнані у молочному павільйоні бутіки, то це проблему не вирішить. Щоб її вирішити, треба об’єднатися разом і громаді, і тим людям, які торгують. Найперше, у кожного повинна запрацювати свідомість. Мову, звичайно, веду про тих, хто виносить на ринок молочну продукцію десятками кілограмів. Якщо хочемо безпечно харчуватися, дбати про порядок повинні всі.
Послуги з дослідження молочної продукції коштують до чотирьох гривень, що не так уже і багато.
У свій час, коли виникали проблеми з дослідженнями невеликої кількості молочної продукції, з якою виходять на ринок бабусі, ми взагалі не брали з них за це плату. Готові іти їм назустріч і надалі.
Позицію міської влади щодо торгівлі продуктами харчування у невстановлених місцях буде висвітлено в одному з наступних номерів газети.
Записав Павло КУШПЕЛА.