Чому? Тому що люди загубили віру в закони нашої держави. На вибори прийдуть тільки ті, які розуміють, що від їхнього голосу багато залежить.
Наш Основний Закон держави, Конституцію, майже ніхто не знає. Тому виникає така думка: як можна виконувати те, чого не знаєш? Як вихід, щоб довести Конституцію до народу, потрібно надрукувати її в основних виданнях країни. Працівникам державних служб вивчити її напам’ять та скласти залік. Коли всі знатимуть та виконуватимуть закони, ми будемо кращою країною Європи.
Аби вибори були чесними та не було фальсифікацій, потрібно до статей 70 та 71 додати доповнення через Верховну Раду. До 70 статті «Право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років» та додати «всі зобов’язані віддати свій голос при вільному волевиявленні і що не мають права голосу громадяни, яких визнано у судовому порядку недієздатними». У 71 статті «Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права» замінити «шляхом таємного голосування» на відкрите голосування із затвердженням бюлетенів членами головуючої комісії. Виборцям гарантується вільне волевиявлення статтями Конституції 21 та 24.
Як приклад з життя – Іларіон Дементійович Синявський, будучи майже безграмотним, неодноразово обирався депутатом. Був головою районної ради, головою колгоспу с. Поташні.
Чому так?
Людина виконувала закони своєї держави, знала ціну людської праці, ціну хліба, який вирощували люди. Жив чесно, не обкрадав свій народ. Його поважали та довіряли йому. Таких людей побільше б сьогодні.
Віталій МАТВІЄНКО, м. Бершадь.