Fridge magnet wooden gears

ПОКИ ГРІМ НЕ ГРИМНЕ?

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Січня 2009 р

Щоб охарактеризувати, яким був минулий рік з точки зору охорони праці у сільськогосподарському виробництві, варто навести такі показники. Якщо, наприклад, у 2006 році на виробництві мали місце 19 нещасних випадків, у 2007му – 12, то у 2008-му – тільки 6. Але це не повинно заспокоювати, адже на сьогодні ми вже ведемо мову про те що власність – це не тільки багатство, а і велика відповідальність за здоров’я і життя тих, хто її створює своєю працею.
Найхарактерніші з причин нещасних випадків – організаційні і незалежні від працівника. Керівники виробничих підрозділів, особливо середньої ланки, іноді ще мало приділяють уваги питанням охорони праці, а буває, що і вважають їх другорядними. Наприклад, у Шляховій людина стала інвалідом внаслідок ампутації пальця правої руки тільки через те, що при розпилюванні дощок на деревообробному верстаті нею не було використано штовхач.
Таким чином, рука потрапила під циркулярну пилу. Причому, штовхач був під руками і до цього ним користувалися.
Або ж ще. У ЗАТ «Зерно - продукт МХП» у приміщенні МТФ одна з доярок посковзнулася на розлитій барді. В результаті не тільки черепномозкова травма, а і забій грудної клітки та хребта, гематома в області голови.
Цього теж могло б не статися, якби на розлиту барду перед цим хоч хтось звернув увагу.
На перший погляд ніби дрібниця, а у правилах написано, що робоче місце не повинно бути ні мокрим, ні слизьким.
Трапляються також випадки, коли працюючі не користуються таким засобом індивідуального захисту, як захисні окуляри. Саме через це у Михайлівці один із них при зніманні без спеціального пристрою підшипника травмував око.
Як засвідчує практика, однією з причин виникнення нещасних випадків на виробництві часто буває і алкоголь.
На щастя, у нашому районі у 2008 році таких не зафіксовано. Зменшенню загальної їх кількості сприяло і те, що всі керівники та спеціалісти пройшли відповідне навчання, проводилася роз’яснювальна робота. Працюючим постійно наголошували, що ті повинні самі оберігати себе. Бо, ніде правди діти, виконуючи ту чи іншу роботу, дехто поводить себе досить безпечно, ігноруючи найелементарнішим.
Хоч загальних даних по області по травматизму у сільськогосподарському виробництві, коли готувався цей матеріал, ще не було, по коефіцієнту важкості (це кількість днів непрацездатності в розрахунку на один нещасний випадок) наш район поки що теж не пасе задніх. Якщо у 2008 році у нас він становив 3,3, то в інших районах набагато більше. Але це також не повинно стати приводом для заспокоєння. Адже чимало техніки у нас застарілої, і при її використанні потрібно подбати, щоб людина, ідучи на роботу, продумала, як би її безпечно використати. До того ж, працюючий повинен дбати не тільки про особисту безпеку, а і про оточуючих.
Не варто економити на витратах на охорону праці. Адже подібна економія не завжди обертається добром. У нас же іноді, як от у Серединці, де більше як півсотні працюючих, навіть посади спеціаліста з охорони праці немає.
Не варто також економити і на засобах індивідуального захисту. Адже скільки вже там тієї економії на отих рукавицях чи захисних окулярах, а збитки можуть бути он які.
Якщо порахувати кошти, які при нещасних випадках використовуються на лікування, страхові виплати тощо, то на охорону праці, щоб не сталося нещасного випадку, пішло б значно менше.
Скажімо, позаторік податків на це було зібрано майже 300 тисяч гривень, а на лікування витратили півмільйона.
Мож на тільки уявити, які ці витрати по області. Повівши належним чином тільки боротьбу з травматизмом, можна зекономити он скільки.
Останнім часом ускладнює роботу з охорони праці і організація роботи сільгосп - формувань, різних як за величиною, так і формами власності. І, ніде правди діти, відстежується ще звичка: поки грім не гримне, як кажуть, дядько не перехреститься.
Мають, наприклад, місце випадки використання застарілого обладнання.
Взимку обов’язково варто провести навчання безпечним методам і прийомам роботи. В управлінні АПР РДА заплановано провести навчання із спеціалістами по безпечній експлуатації механізмів підвищеної небезпеки.
Буде також проведено навчання з головами СФГ, які використовують найману працю.
Проблемою залишається використання засобів хімізації у сільському господарстві – не паспортизовані і непридатні для використання жодний із 14 хімскладів.
Згідно з розпорядженням райдержадміністрації, ще в грудні розпочато проведення періодичних медичних оглядів. Однак не всі керівники чомусь поспішили з їх списками.
Якщо в Кошаринцях, Осіївці, Шляховій та у багатьох інших господарствах про охорону праці все-таки дбають, то у Яланці торік навіть не спромоглися пройти навчання. Проігнорували проведення медогляду в СФГ «Новосулківське». Невже так і будемо миритися з подібними порушеннями?

Григорій ЧЕРЕУШЕНКО, головний спеціаліст з охорони праці районного управління АПР РДА.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Бойко Василь Євдокимович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ПОКИ ГРІМ НЕ ГРИМНЕ? - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення