Якщо в дитини туберкульоз...

  • 0
  • 1 Квітня 2018, 09:00

Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у сирих харчових продуктах – молоці, м’ясі, яйцях, отриманих від хворих на туберкульоз тварин.

Небезпека зараження туберкульозом дуже велика. Але у більшості випадків організм здорової людини після зараження справляється з інфекцією, й недуги не виникає.

Особливо, коли вона живе в гарних соціально-побутових умовах і має сприятливі умови праці. Втім, тісне спілкування із хворим підвищує небезпеку захворіти.

Підхопити цю недугу більше за інших ризикують люди, організм яких із тих чи інших причин ослаблений. Це може бути пов’язане з важкими хворобами або станами (ВІЛ-інфекція, цукровий діабет, недоїдання, недосипання, перевтома, алкоголізм і зловживання алкоголем, паління, нар - команія).

Найчастіше туберкульоз вражає легені. Але ця інфекція ушкоджує й інші органи та тканини: очі, кістки, лімфатичні вузли, сечостатеву систему, кишківник і т.д. Позалегеневими формами туберкульозу хворіють не тільки дорослі, але й діти. Вони можуть виникати при тривалих хронічних захворюваннях, що не піддаються звичайному лікуванню. Батьки помічають, що дитину немов підмінили – вона швидко втомлюється, пітніє, скаржиться на біль у спині. Знижується апетит. Це може бути симптомами позалегеневого туберкульозу. Правильний діагноз у цьому випадку може поставити тільки фахівець-фтизіатр.

Провокуючим фактором для туберкульозу може виступити будь-яка інфекція: каріозні зуби, глисти – все це послабляє імунітет.

Найважливішим методом профілактики туберкульозу є щеплення вакциною БЦЖ.

Після формування імунітету внаслідок щеплення (протягом 1-1,5 місяця) ризик захворіти на важку форму туберкульозу зменшується в 57 разів. Для повної впевненості в тому, що дитина здорова, необхідно щороку проводити пробу Манту з використанням туберкуліну. Ця алергологічна проба (не щеплення!) дозволяє виявити схильність до хвороби і тим самим запобігти їй за рахунок призначення профілактичних заходів. Але деякі батьки, незважаючи на різко позитивну реакцію Манту у своїх дітей, відмовляються від профілактичного лікування туберкульозу. З таким ставленням до призначення фтизіопедіатрів можна пропустити хворобу, а відтак – і туберкульоз легень, і позалегеневі форми. Профілактичне лікування знижує ризики захворіти у 5-7 разів.

Якщо в дитини позитивна проба Манту, це означає, що в організмі присутня туберкульозна паличка, що виявляє свою активність. Дитяча імунна система не може самостійно впоратися з інфекцією, тому призначаються превентивні заходи – хіміопрофілактика. Можливі побічні ефекти від вживання протитуберкульозних препаратів, незрівнянні з наслідками захворювань, тим більше, що лікар порекомендує ліки, які додатково захищають організм.

Вчасне виявлення туберкульозу у дитини чи підлітка й оперативно розпочаті лікування та профілактика запобігають розвитку інвалідності та особливо – смертності.

Юлія ЧЕЧЕРВЯК, лікар-фтизіатр Бершадської ОЛІЛ.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
4 фото   
3 фото   
2 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Колісник Яким Олексійович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Якщо в дитини туберкульоз... - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники