Він цікавився умовами лікування хворих, про що йому доповідав і головний лікар ЦРЛ В. А. Залецький. Досить уважно знайомився голова обласної ради із новозбудованим приміщенням пологового будинку, побував у його палатах і обіцяв посприяти у виділенні коштів для остаточної його комплектації.
Відразу після цього, разом з головою райдержадміністрації С. Л. Шульц та головою районної ради М. Г. Бурлакою, Григорій Михайлович здійснив поїздку по району – побував у селах, на полях, зустрічався з керівниками, розмовляв з людьми.
Маршрут обрав сам – він проліг через Війтівку, Маньківку, Красносілку, М’якохід, потім шосейними і польовими дорогами через Чернятку, Завітне, Шляхову, Березівку, Дяківку, Тирлівку, Джулинку, Устю і Велику Киріївку, і пізно ввечері повернувся до Бершаді.
Детально обговорив Г. М. Заболотний стан справ у маньківському господарстві, перспективу розвитку сіл із С. П. Савченком – керівником ТОВ «Лан», О.І. Ковбасюком – керівником шляхівського товариства. Григорій Михайлович виявив бажання і побував на сільському кладовищі у Шляховій, поклавши квіти до могил Г. Й. Кузика та В. С. Сторожука.
Наш земляк побував на полях агрофірми «Джулинка», по багатьох темах розмовляв з її керівником М. Ф. Хливнюком.
Тут він відвідав і демонстраційні ділянки від харківського інституту рослин ім. Юр’єва, на яких зростає біля ста гібридів соняшнику, кукурудзи, гороху, сої, гречки, проса, ячменю та інших культур, розмовляв з науковцями, цікавився перспективами висівання цих гібридів на Вінниччині.
Свої зауваження та пропозиції він одразу обговорював з керівниками району.
Другий робочий день на Бершадщині Г. М. Заболотний розпочав з прийому громадян. Йому довелося знайомитися з багатьма людськими проблемами. При допомозі працівників своєї патронажної служби, які до цього також відвідали декілька трудових колективів, він уважно вислуховував заявників і тут же давав доручення, визначав виконавців і встановлював строки. Бажаючих попасти на прийом виявилося чимало, що заставило Григорія Михайловича більше відвести часу для цього, внісши корективи у свій графік.
Після цього він побував у Флорино, відвідав дитсадок, де відбулося імпровізоване зібрання за участю всіх сільських голів району з нагоди вручення громаді, як переможцю конкурсу, ініційованого і фінансованого ООН, автобуса для перевезення дітей до школи і дитсадка.
Керівник області, як і керівництво району, в своїх виступах говорили тут про роль соціальної сфери в житті громади, відзначили діяльність сільського голови В.І. Нікітчука, очільників всіх бюджетних установ села, із задоволенням побували в кімнатах дитячого садочка і подивилися невеличку концертну програму малюків та вихователів.
Медикаменти та деяке медустаткування від обласної влади отримала того дня і місцева сільська амбулаторія сімейної медицини.
А вже опівдні Григорій Михайлович взяв участь у розширеному засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради (детальний звіт про роботу засідання, виклад доповіді на ньому заступника голови районної ради П. А. Сугака – в одному з наступних номерів газети).
Після того, як голова райради М. Г. Бурлака закрив засідання координаційної ради, слово було надане Г. М. Заболотному. І Григорій Михайлович поділився враженнями від перебування на Бершадщині, зосередив увагу на актуальних питаннях сьогодення нашого регіону, завданнях, які ставить перед нами час.
Загалом враження від побаченого в районі і оцінка зробленого бершадцями добра. Григорію Михайловичу сподобалася більшість полів, де застосовані висококласні технології. Хоч, звісно, є й села, де потрібно більше дбати про благоустрій, адже в деяких можна побачити під парканами дрова і будматеріали, подекуди вже забули про такі інструменти, як коса і сапа, щоб знищувати бур’яни. Це прикро, бо Бершадський район повинен бути найкращим. «Це наша з вами рідна земля, і вона має бути взірцем у всіх відношеннях», – наголосив Г. М. Заболотний.
Звертаючись до присутніх в залі керівників сільгосптовариств, Григорій Михайлович радив їм, враховуючи відсутність у найближчі 2,5 року в Україні кредитних ресурсів, розраховувати на власні сили, не поспішати реалізовувати вирощену продукцію за низькими цінами. Потрібно думати над тим, як знижувати на ринку пропозицію і підвищувати попит. Сівозміни ж повинні грунтуватися не тільки на науковому, а й на кон’юнктурному підходах. Взагалі вести виробництво потрібно в комплексі. І при цьому сер - йозно моніторити зовнішній і внутрішній ринки. Чому, скажімо, у цьому році в Бершадському районі не посіяно жодного гектара цукрових буряків? Тому що нашого виробника поступово витісняють з ринку олігархи. А ціна цукру зросте вже до кінця нинішнього року. Тож обов’язково потрібно відродити цукрову галузь, зберегти Красносільський цукрозавод.
Г. М. Заболотний особливо наголосив на недопущенні продажу землі. Надавати в оренду – будь ласка, але продавати комусь у власність не можна ні при яких умовах.
На зібранні голова обласної ради проінформував, що в району є хороша перспектива – у два з половиною рази будуть нарощені потужності молочноконсервного комбінату.
А це 300-400 додаткових робочих місць. А якщо врахувати тих, хто пов'язаний з цим виробництвом, то кількість зайнятих зросте до тисячі. Планується будівництво і нового хлібоприймального підприємства по сушці культур пізньої групи. З’являться й інші проекти. Тільки прикро, що в країні нема стабільності – не стільки економічної, як політичної. Попри це в області діє єдина управлінська команда, яка намагається успішно розв’язувати проблеми. І такі команди повинні бути на всіх рівнях, починаючи з села.
Скажімо, сільський голова нині має постійно турбуватися і про ефективне виробництво, всебічно підтримуючи керівника сільгосптовариства.
Прозвучало на зібранні і застереження: якщо хтось із сільських голів продасть хоч один заклад, що належить громаді, той не знайде в голови облради ніякого захисту, навпаки, такими керівниками займуться правоохоронні органи.
Велася мова і про газифікацію. Григорій Михайлович сказав, що він зробить усе, щоб вона продовжувалася.
«Все, що можу для рідної землі зробити, зроблю із великим задоволенням». Ці слова, як і слова найкращих побажань землякам, присутні зустріли оплесками.
Павло БАЙДАЛЮК