Зернові культури ранньої групи посіяно приблизно на 50 відсотках прогнозованих площ. Яру пшеницю, зокрема, майже на 300 гектарах, на 4550 гектарах – ярий ячмінь, на 80 – овес, на сотні гектарів – горох. Розпочато також посів кукурудзи, соняшнику, сої, цукрових буряків. Цукристі, зокрема, посіяні вже на 98 відсотках площ, або більше, як на 1500 гектарах, кукурудзу – поки що тільки на 490 гектарах, або на 18 відсотках прогнозованих площ, соняшник – на 4500 гектарах, або практично на половині, на 12 відсотках площ лягло в грунт насіння сої.
Завершено також посів однорічних та багаторічних трав.
В цілому засіяно вже майже 48 відсотків площ.
Не можна не відзначити, що умови для проведення посівної кампанії склалися найсприятливіші. Та, зважаючи на запізнілу весну, темпи її ведення все-таки необхідно прискорити. Адже ситуація склалася так, що всі культури потрібно висіяти в грунт хоч за один день. Строки не чекають: втратиш вологу – недобереш урожай.
За висновками спеціалістів, технічна оснащеність господарств, рівень підготовки техніки такі, що посівну кампанію можна завершити в оптимальні строки.
Хоч польові роботи на належному рівні організовано практично скрізь, за оцінками спеціалістів управління АПР РДА все ж найкраще ведуться вони у Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», Шляховій, Усті, Флорино, Чернятці, Маньківці, ТОВ «Новосулківське». Але темпи їх настільки наростають, що навіть визначитися непросто, яке з господарств у цьому плані найкраще. Жодних стримуючих факторів ведення посівної кампанії нібито немає. Немаловажно, що на посівах озимих культур вже ведуться роботи з хімічного захисту від бур’янів та шкідників. Проводиться також друге підживлення їх мінеральними добривами.
Озиму пшеницю, зокрема, підживлено вже на 20 відсотках площ. Необроблених і непідживлених полів у районі немає взагалі. Коштів на місцях теж вистачає, щоб весняну посівну кампанію провести у найоптимальніші строки і на високому агротехнічному рівні.