Швидка сімейна допомога», на яких розглядаються питання впровадження послуги сімейного патронату над дитиною з метою пошуку кандидатів у патронатні вихователі.
Розповсюджуються інформаційні матеріали з цієї тематики.
Патронат, як нова форма сімейного виховання, покладає на себе завдання – показати дитині ідеальну модель сім’ї, що може стати допоміжною ланкою у роботі з родинами, які опинилися в складних життєвих обставинах, або зменшити кількість дітей, які потрапляють після вилучення до інтернатних закладів. Ця професійна комплексна послуга передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах і потребує захисту у патронатній сім’ї, та підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування. Держава заохочує створювати патронатні сім’ї коштами. Наприклад, на кожну дитину, що перебуває на вихованні в родині, виплата буде щомісячною в межах двох прожиткових мінімумів. Важливо, що патронатна родина також отримуватиме зар плату. Умова: один із патронатних батьків має бути безробітним, тому що основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно нараховуватиметься і стаж.
Кожна дитина має право на достатній рівень життя та розвиток! Маємо сподівання, що інформування про патронатну сім’ю – це перший крок до переходу на нові, більш гуманні, форми сімейного виховання, адже сформувати уявлення про справж ню міцну та щасливу родину можна лише на власному досвіді проживання в сім’ї!
Із додатковою інформа цією про сімейний патронат, роль і функції батьків у патронаті можна ознайомитись у Бершадському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який надаватиме патронатним сім’ям соціальну підтримку. Адреса центру: м. Бершадь, вул. Героїв України, 11, телефон 2-12-85.
Тетяна КУБКО, директор Бершадського РЦ СССДМ.