Fridge magnet wooden gears

«Ми спробуємо втримати село»

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Березня 2012, 09:00

На території Михайлівської сільської ради два населених пункти – Михайлівка з населенням менше тисячі жителів і Романівка, де його майже в чотири рази менше. Сходи громадян в обох селах розпочиналися з вшанування хвилиною мовчання тридцяти односельчан, які, за словами сільського голови А.П. Палагнія, жили і працювали на благо власних сімей та рідного села.

У звіті сільського голови наголошувалося – головне, що навіть у пору, коли життя продовжує бути нелегким, обидва села поки що повноцінно функціонують. За звітний період народилося навіть дванадцятеро дітей, бюджет сільської ради виконано на 114,3 відсотка.

Найперше, що вразило цього дня в обох селах, це досить висока явка населення.

Хоч сходи громадян було організовано не з ініціативи громади, якій дедалі важче виживати, а сільського голови, у Михайлівці на даний захід прийшли більше сотні михайлівчан, більше шестидесяти жителів – у Романівці. А це є свідченням високої активності даної громади, якій зовсім не байдуже, яким буде їхнє подальше життя.

А щодо самих проблем, то, за словами А.П. Палагнія, вони були завжди, вистачає їх тепер й будуть вони і надалі.

Вдавалося б їх по-людськи вирішувати.

Підтримували чим могли громаду і керівники фермерських господарств – А.Т. Головня, В.Я. Гондарук, Є.М. Бондарчук, які орендують землю у цих селах. Однак благоустрій, зокрема проблема вивезення сміття, залишається одним із найважливіших завдань.

Орієнтуючись на небезпідставну тривогу батьків учнів, яких неабияк останнім часом хвилюють чутки, пов’язані з темою оптимізації навчальних закладів у районі, директор школи Г.А. Шикір у своєму виступі запевнила, що поки у школі є старші класи, то вона збережеться. Справжнє уболівання за громаду відчувалося і у виступі А.Т. Головні.

– Хоч зірок з неба ми ще не хапаємо, – сказав він, – однак вже вийшли на той рівень, коли певною мірою вже можемо впливати на благополуччя громади. На його переконання, ніякий інвестор не зуміє настільки забезпечити спокій у їхніх селах, як вони – місцеві фермери. Анатолій Трохимович особисто виявив ініціативу в тому, що вони, керівники фермерських господарств, беруть на себе проблему вивезення сміття і допомагатимуть у вирішенні інших проблем. Скориставшись нагодою поспілкуватися з громадою, він навів приклад, що тільки з його пайовиків чверть сотні майже вісімдесятирічного віку. Кому вони будуть треба, якщо тільки хтось викупить у них землю? Ми ж, місцеві фермери, запевнив він, спробуємо втримати село.

Передавши вітання громаді від голови районної ради М.Г. Бурлаки, його заступник В.С. Бондаренко, який брав участь у сходах громадян, теж відзначив чималі зрушення, які сталися на даній території.

Разом з тим, він вказав і на проблеми, невикористані резерви. Одним з найприємніших у даному випадку є добра співпраця сільського голови з фермерами, якої не було раніше.

У своєму виступі М.С. Рудик висловив побоювання, щоб з реформуванням у медицині не сталося щось подібне і з їх лікарнею, як це сталося з реформуванням сільськогосподарського сектора.

Ми спробуємо втримати село – домінувало і на сході громадян у Романівці. Присутній у залі виконавчий директор поташнянського господарства, яке тут орендує землі, В.А. Данильченко теж запевняв, що надаватиметься допомога громаді.

Але тільки при умові, щоб було видно на що спрямовуватимуться кошти.

В обох селах сходи громадян відзначалися серйозною до них підготовкою, активністю громадян. По завершенню сходу, жителі Романівки просили висловити подяку через газету депутату обласної ради Г.М. Заболотному і голові районної ради М.Г. Бурлаці за сприяння у придбанні й установці панікадила у місцевому храмі.

Запам’ятаються жителям сіл і концерти, які вони переглянули після зібрань.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Хмарук Андрій Дмитрович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 29.08.44. Похов. с. Петрешти, Румунія.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Ми спробуємо втримати село» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення