У звіті сільського голови наголошувалося – головне, що навіть у пору, коли життя продовжує бути нелегким, обидва села поки що повноцінно функціонують. За звітний період народилося навіть дванадцятеро дітей, бюджет сільської ради виконано на 114,3 відсотка.
Найперше, що вразило цього дня в обох селах, це досить висока явка населення.
Хоч сходи громадян було організовано не з ініціативи громади, якій дедалі важче виживати, а сільського голови, у Михайлівці на даний захід прийшли більше сотні михайлівчан, більше шестидесяти жителів – у Романівці. А це є свідченням високої активності даної громади, якій зовсім не байдуже, яким буде їхнє подальше життя.
А щодо самих проблем, то, за словами А.П. Палагнія, вони були завжди, вистачає їх тепер й будуть вони і надалі.
Вдавалося б їх по-людськи вирішувати.
Підтримували чим могли громаду і керівники фермерських господарств – А.Т. Головня, В.Я. Гондарук, Є.М. Бондарчук, які орендують землю у цих селах. Однак благоустрій, зокрема проблема вивезення сміття, залишається одним із найважливіших завдань.
Орієнтуючись на небезпідставну тривогу батьків учнів, яких неабияк останнім часом хвилюють чутки, пов’язані з темою оптимізації навчальних закладів у районі, директор школи Г.А. Шикір у своєму виступі запевнила, що поки у школі є старші класи, то вона збережеться. Справжнє уболівання за громаду відчувалося і у виступі А.Т. Головні.
– Хоч зірок з неба ми ще не хапаємо, – сказав він, – однак вже вийшли на той рівень, коли певною мірою вже можемо впливати на благополуччя громади. На його переконання, ніякий інвестор не зуміє настільки забезпечити спокій у їхніх селах, як вони – місцеві фермери. Анатолій Трохимович особисто виявив ініціативу в тому, що вони, керівники фермерських господарств, беруть на себе проблему вивезення сміття і допомагатимуть у вирішенні інших проблем. Скориставшись нагодою поспілкуватися з громадою, він навів приклад, що тільки з його пайовиків чверть сотні майже вісімдесятирічного віку. Кому вони будуть треба, якщо тільки хтось викупить у них землю? Ми ж, місцеві фермери, запевнив він, спробуємо втримати село.
Передавши вітання громаді від голови районної ради М.Г. Бурлаки, його заступник В.С. Бондаренко, який брав участь у сходах громадян, теж відзначив чималі зрушення, які сталися на даній території.
Разом з тим, він вказав і на проблеми, невикористані резерви. Одним з найприємніших у даному випадку є добра співпраця сільського голови з фермерами, якої не було раніше.
У своєму виступі М.С. Рудик висловив побоювання, щоб з реформуванням у медицині не сталося щось подібне і з їх лікарнею, як це сталося з реформуванням сільськогосподарського сектора.
Ми спробуємо втримати село – домінувало і на сході громадян у Романівці. Присутній у залі виконавчий директор поташнянського господарства, яке тут орендує землі, В.А. Данильченко теж запевняв, що надаватиметься допомога громаді.
Але тільки при умові, щоб було видно на що спрямовуватимуться кошти.
В обох селах сходи громадян відзначалися серйозною до них підготовкою, активністю громадян. По завершенню сходу, жителі Романівки просили висловити подяку через газету депутату обласної ради Г.М. Заболотному і голові районної ради М.Г. Бурлаці за сприяння у придбанні й установці панікадила у місцевому храмі.
Запам’ятаються жителям сіл і концерти, які вони переглянули після зібрань.
Павло КУШПЕЛА.