- Бачу чотири стратегічні напрямки соціальних реформ. Перш за все, ми повинні відновити довіру суспільства до державної політики, спрямованої на поліпшення життя громадян.
Нам потрібно відновити основоположні принципи соціальної справедливості, максималь но скасувавши пільги для тих, хто цього не потребує, – сказав Глава держави.
У цьому зв’язку він зауважив, що майнове розшарування в Україні – одне з найбільших серед європейських держав. Тому нові соціальні ініціативи мають бути спрямовані на виправлення механізмів перерозподілу доходів і подолання глибокого майнового розриву в суспільстві.
Другий напрямок – справедливий рівень оплати праці, податків та соціального страхування. «Необхідно запровадити механізми розподілу результатів економічної діяльності, які б стримували подальшу соціальну та економічну поляризацію суспільства, піднімаючи рівень доходів працюючого населення та соціального забезпечення вразливих верств. Для цього потрібен податок на багатство», – переконаний В. Янукович.
Ще одним напрямком соціальних реформ, за його словами, має стати глибока модернізація сфери соціального забезпечення. «Треба перейти від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини та сім’ї», – підкреслив глава держави.
І четвертим напрямком, на думку В. Януковича, має стати створення нових робочих місць. «Це не слід розуміти як самоціль, а лише як засіб реалізації масштабної національної стратегії модернізації. Нові робочі місця покликані забезпечити нову якість економічного зростання... Їх потрібно створювати в галузях, що здатні максимально дати конкретний ефект», – зазначив Президент.
Президент України Віктор Янукович поклав відповідальність за виконання нової соціальної програми, яку назвав «Якість нової соціальної політики», на всі органи як центральної, так і місцевої влади.
В Україні з травня ц.р. розпочне працювати програма іпотечного кредитування для придбання доступного житла під 2-3% річних.
«З травня почне працювати державна іпотека – програма кредитування під житлове будівництво. Вартість кредиту для людей становитиме не більше 2-3%. Інше компенсує банкам держава. Терміни таких кредитів будуть розраховані на 10-15 років», – сказав глава держави.
В. Янукович зазначив, що реалізація даної програми дасть змогу «завантажити» будівельні компанії, підняти рівень виробництва будівельних матеріалів, збільшити попит на українську металопродукцію на внутрішньому ринку.
Крім того, програма забезпечення громадян доступним житлом сприятиме економічному розвитку держави.
Президент України Віктор Янукович доручив уряду забезпечити виплату українцям компенсації за вкладами в Ощадбанку СРСР у розмірі 1 тис. грн., які не виплатили за часів попереднього уряду і які свого часу називали «Юліною тисячею».
При цьому він підкреслив, що такими виплатами уряд Миколи Азарова виконає обіцянку, дану попереднім урядом.
«Держава повинна займатися поверненням боргів своїм громадянам. Попередній уряд зупинив програму повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку, але залишилася велика кількість громадян, які не змогли одержати обіцяні компенсації в 1 тис. грн. До таких громадян відноситься більш як 6 млн.
Держава повинна виконувати свої зобов’язання, тому, починаючи з 1 червня і до кінця цього року, ця частина боргу повинна бути повернена», – сказав В.Ф. Янукович.
Він доручив уряду ретельно опрацювати питання щодо компенсації виплат і забезпечити порядок їх проведення.
«Щоб не було черг, стовпотворінь, які були у 2008 році», – сказав В. Янукович.
Дії Януковича щодо підвищення соціальних стандартів були очікуваними – так прокоментував УКРІНФОРМУ соціальні ініціативи Президента директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
«Дії Януковича щодо підвищення соціальних стандартів в Україні були закономірними та очікуваними. Необхідно тільки знайти під деякі із них економічні ресурси», – сказав він.