На знімку (зліва направо): доярка Марія Василівна Стадник, телятниця Ніна Дмитрівна Головата, доярка Олена Іванівна Левандівська, головний зоотехнік Тетяна Миколаївна Грунвальдс, доярки Неля Іванівна Накул, Катерина Степанівна Хапкинова, завідуюча фермою Олена Іванівна Русавська і доярка Раїса Вікторівна Баранова.
Напевне, не останнє слово у прийнятті рішення про збереження галузі, а з нею і робочих місць, було і за жінками – директором ПСП «Тетяна» Тетяною Леонідівною Гасло, головним зоотехніком Тетяною Миколаївною Грунвальдс та завідуючою фермою Оленою Іванівною Русавською, техніком штучного осіменіння Раїсою Янчук. Тож на сьогодні на фермі півтисячі голів великої рогатої худоби, зокрема 185 корів.
Переважна більшість працюючих, як і на кожній з ферм, звичайно ж, жінки та ще й веселої вдачі. На запитання, чому саме їм у цьому господарстві довірили одну з найскладніших і найважчих ділянок виробництва, відповідали жартуючи, що чоловікам ферму нібито не можна довіряти. А щодо роботи, то вона, не переставали вони сипати жартами, чомусь дедалі частіше стає жіночою. А до того, що жінкам потрібно ще й вдома порядок навести, напалити, їжу приготувати та ще й на ферму не запізнитися, нібито нікому і діла нема.ВНелі Іванівни Накул із Зеленого гаю, навели вони приклад, у сім’ї аж четверо дітей, і вона, крім того, що вдома змушена вправлятися, ще і дояркою працює. Недаремно кажуть, що жінка три кутки хати тримає, а чоловік тільки один.
Хоч кормові запаси поряд, концентратів теж вистачає, щоб мати віддачу, всьому змушені давати раду. А ще ж не можна скидати з рахунків, що чи не в кожної з трудівниць є ще й домашня ферма.
Про полегшення їхньої участі на фермі, звичайно, дбають. Доїти корів, наприклад, стало легше, як з’явилася доїльна установка «Брацлавчанка». Мріють тут також про поновлення стада, щоб мати більшу віддачу від нього, про перехід на технологію утримання худоби та її годівлю, яку успішно впроваджено в Усті.
Аграрний приклад жінок наслідують і чоловіки ферми, які просили передати своїм колегам-трудівницям найкращі вітання.
Це тільки частина колективу флоринської ферми, яку застали на зміні.