У 2012 році було вироблено (вирощено): м’яса – 14114 тонн, що на 368 тонн більше у порівнянні з попереднім роком, молока – 8551 тонну, що теж на 1899 тонн більше.
Основним із резервів нарощування виробництва продукції тваринництва є продуктивність худоби. Але залежить вона ще і від прогресивних технологій її утримання, годівлі.
Організовано ведеться зимівля худоби у ТОВ «Устя», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», «Світанок-Агросвіт», де щоденно надоюють від корів по 20-15 кілограмів молока. У цих господарствах в середньому від корови у минулому році його було надоєно по 7515-4326 кілограмів. Зросла продуктивність поголів’я і у зимовий період, що теж дало можливість наростити темпи виробництва молока. В цілому за 2012 рік у таких сільськогосподарських підприємствах, як ТОВ «Лан», ПСП «Тетяна», ПП «Обрій» – на 105-78 тонн. Зараз теж збільшили надій від корови на 3-4 кілограми.
Особлива увага о цій порі приділяється ефективному використанню кормів – щоб їх не тільки вистачило до нового урожаю, а і щоб не знижувалася продуктивність поголів’я, його вгодованість, а також кількість.
На сьогодні в цілому по району зимівля проходить задовільно, тваринницькі приміщення відремонтовані, утеплені. До кожної з ферм, на кормові двори організовано під’їзні шляхи. Поголів’я в основному заводської та середньої вгодованості. Відповідно середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі худоби становлять: по ВРХ – 475, свинях – 339 грамів у ТОВ «Устя», «Осіївське», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП»; по ВРХ – 734-695 грамів, на свинях у ТОВ «Надбужжя Плюс», «ЯвірАгросервіс», «Лан», «Удич», «Устя» – 630-410 грамів.
Одним словом, є у районі навіть у кого повчитися, як потрібно вести цю галузь. А щодо зимівлі худоби в цілому, то нині триває найвідповідальніший з етапів її ведення.
Те, як перезимуємо, буде передумовою благополуччя у веденні галузі у літній період і надалі.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління агропромислового розвитку РДА