Нині в П’ятківській територіальній громаді проживає 1756 жителів, з яких 584 пенсіонери, 16 багатодітних сімей. За минулий рік народилося 11 дітей, а померло 34 чол., тож демографічна ситуація, як і забезпеченість робочими місцями, залишається в числі головних проблем.
В селі діє відділення Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», де працюють 55 п’ятківчан. Крім нього землі тут орендує і ПП «Тетяна», функціонують 6 селянських фермерських господарств, 46 одноосібників обробляють свої земельні паї самостійно.
Центром навчально-виховної роботи в селі є місцева школа, в якій навчається 147 учнів. Тут створені для школярів належні умови, хоч спортзал потребує капітального ремонту. Задовольняє потреби жителів села і місцевий дитсадок «Барвінок», який відвідують до 30 дітей. В навчальних установах збудовано внутрішні туалети, проводяться якісні ремонти.
Сільський голова від імені всіх жителів подякував М.І. Кучеру за виділені великі кошти на придбання ігрового майданчика в дитсадок та його облаштування, на вуличне освітлення в Глинському, опалювальний котел в лікарняну амбулаторію, на допомогу школі, благоустрій сіл та інше.
Лідер громади висловив впевненість у поліпшенні медичного обслуговування жителів, оскільки М.І. Кучер пообіцяв зробити й капітальний ремонт амбулаторії, встановивши тут нові вікна й двері, та підвести воду. Сприятиме цьому і повернення на посаду її завідуючої – досвідченого лікаря М.І. Кохановської.
Відзначено було й активність жителів та учнів у роботах по благоустрою села, його санітарній очистці, на впорядкуванні братських могил та кладовищ.
В усіх добрих справах Л.А. Свистун та сільська рада відігравали роль не лише ініціатора та організатора, але й активного учасника. Про це говорили у своїх виступах директор школи В.А. Багнюк, дільничний інспектор С.В. Козійчук та інші.
Разом з тим звучало немало й пропозицій щодо поліпшення роботи в селі, критики, особливо до заготовачів молока – представників Тростянецького молокозаводу та бершадської фірми «Волошка». Як і раніше, знову серед головних проблем, звучали прохання суттєво відремонтувати та заасфальтувати дорогу до Бершаді, збільшити автобусні маршрути тощо, виконання яких, на жаль, поки що не залежить від районної влади.
З великою зацікавленістю слухали присутні на зібранні М.І. Кучера, який розповів про здобутки очолюваного ним ПрАТ «Зернопродукт МХП», що дозволить ще збільшити виплати людям за оренду в них земельних паїв, а також про спорудження потужного Ладижинського птахокомплексу, який дасть роботу понад 8,5 тис. людей, серед них і бершадцям. Адже на баланівських та бирлівських землях також будуть збудовані його приміщення. Микола Іванович пообіцяв свою допомогу громаді і надалі, а побувавши опісля в школі вирішив допомогти тут із заміною 10 вікон на пластикові.
Змістовним був виступ і голови районної ради М.Г. Бурлаки. Він дав відповіді на запитання, роз’яснив можливості влади різних рівнів у вирішенні проблем громади, ще раз підкреслив важливість в цьому самих жителів та їх активності.
Збори затвердили суми місцевих зборів на засадах добровільного самооподаткування і завершилися гарними Великодніми побажаннями та аплодисментами.
Павло БАЙДАЛЮК