Сьогодні гість статті М.М.Устяк, який народився і трудиться у своєму селі Баланівці. Все життя він присвятив благородній професії бджоляра. Микола Михайлович із династії бджолярів: прадід Захарій, дід Ларіон та батько Михайло були відомими пасічниками. Ще під час колективізації, в 1930 році, прадід Захарій передав у колгосп 60 дуплянок з бджолами. З того часу в місцевому господарстві, а нині у Баланівській філії «Зернопродукту», займаються бджільництвом.
Пасіка, на якій працює Микола Устяк, знаходиться у місці, що називається Костоління. Це красивий вибалок, який обтягнутий підвищенням у формі літери «С», а якщо вибалок зв’язати з дорогою Гордіївського шляху, то вийде літера «К». За пана Сабанського ця місцина була засаджена садом, обкопана великим ровом.
Сьогодні ця місцина багата на рідкісні рослини, які занесені до Червоної книги, тому багато жителів Баланівки, Бирлівки, Бершаді люблять провести тут свій вільний час, помилуватися природою, попити цілющої джерельної води, піднятої «журавлем», почути мелодійний переспів пташок, відчути на собі ауру благодатної природи.
За легендою, пан Сабанський подарував заїжджий двір, який знаходився у цій місцині, своїй дочці Константі, в якої одна нога була трішки коротша. З того часу, цю місцину стали називати Костоління. З давніх часів в її низовині знаходиться пасіка. Тут колись працювали відомі пасічники села ПавлоДісяк, Микола Коломієць, Микола Остроус та багато інших. Сьогодні це пасіка місцевого господарства, на якій працює Микола Михайлович Устяк.
Він доглядає 170 бджолосімей. Тут завжди чисто й охайно: трава скошена, вулики пофарбовані. Бджоляр постійно турбується про міцність і здоров’я бджолосімей.
Особливу увагу приділяє племінній роботі, адже від якості матки залежить продуктивність сім’ї. Він намагається не згаяти час, коли потрібно підкласти вощину, попередити роїння бджіл, створити вчасно відводки, відкачати мед, підготувати бджоли до зимівлі. Не припиняється робота на пасіці і взимку. Адже потрібно контролювати стан зимівлі бджіл, майструвати рамки до нового сезону тощо.
Микола Михайлович дуже щира й добра людина. З ним дуже приємно поспілкуватися на різні теми.
На прикладі бджолосімей повчає, що в суспільстві повинно бути так само, як в цих розумних істот, де кожна особина знає і добросовісно виконує свої обов’язки.
Пасічник обов’язково заводить розмову і про цілющі властивості меду, адже ще геніальний лікар Гіппократ 2500 років тому використовував його для лікування багатьох захворювань.
Частуючи гостей стільниковим медом, Микола Михайлович (на знімку) наголошує, що це не тільки смачний продукт, а й дієта здоров’я та довголіття.
Григорій ПОГОНЧИК, громадський кореспондент.