На знімку: редактори газет прагнули почути і побачити якнайбільше. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.
Офіційна частина, яка зібрала керівництво району та редакторів усіх комунальних газет області у малій залі районного будинку культури, провела начальник обласного управління у справах преси та інформації С.М. Василюк. Презентували ра - йони у своїх виступах, його славне минуле і сьогодення голова райдержадміністрації Олег Томашук та голова районної ради Василь Чмелюк, а про справи газетярські розповів головний редактор міськрайонного видання «Життєві обрії» (тираж 3,2 тис. екз.) Павло Околодько.
З приємністю, за участю й голови обласної організації Спілки журналістів України В.М. Паламарчука, всі присутні привітали редактора Літинської райгазети Н.М. Мальченко з нагоди її славного ювілею.
Щоб ти, читачу, міг краще представити нинішній стан розвитку Хмільницького району, наведу декілька офіційних цифр статистики. Населення становить більше 44 тисяч, а самого міста – близько 28 тисяч (в Бершаді проживає 13,3 тис.). Діють 30 територіальних громад, які об’єднують 79 сіл. Ми мали змогу познайомитися з деякими відомими архітектурними спорудами, з діяльністю в цьому краї відомих людей, в тому числі і його уродженців.
В Хмільнику діє 8 санаторіїв. В районі працює 5 промислових підприємств, 80 фермерських господарств та 22 сільгосп - формування, створено 14 обслуговуючих кооперативів із заготівлі молока.
Захоплюючою стала поїздка в невеличке село Скаржинці, яке заховалося в районній глибинці. Тут всього за декілька років сталися разючі зміни в його соціально-культурному розвитку. І все це завдяки його уродженцю, а нині депутату Верховної Ради України І.І. Куровському, який, створивши тут ЗАТ «Поділля», повністю відродив рідне село. Завдяки йому до послуг людей природний газ, десятикілометрова асфальтована дорога, облаштовані за євровимогами сільський будинок культури з бібліотекою, школа, дитсадок та амбулаторія.
Люди в сільгосппідприємстві мають стабільну роботу, непоганий заробіток, а за оренду кожного земельного паю їм видають не три відсотки оплати, як передбачено законом, а всі 13(!). Приміщення ж сільської ради має вигляд сучасного офісу, що допомагає її працівникам краще працювати на громаду.
Якнайкращі враження залишилися і після відвідин Хмільницької оздоровниці залізничників, де створено ідеальні умови для повноцінного лікування, відпочинку та відновлення здоров’я. Ми побачили тут сучасні діагностичні, процедурні та лікарські кабінети, а також чудовий зимовий сад і холи відпочинку з картинами, квітами та фонтанами.
Всі ми відчули велике прагнення керівництва району та міста представити рідний край в усій його історичній величі та сьогоднішній красі, побачили місцеві «родзинки», хоч про особливі проблеми мова велася мало. Їх, звичайно, вистачає тут теж. Як і скрізь. Тож від’їжджали з Хмільника з гарним настроєм і приємними враженнями.
Павло БАЙДАЛЮК.