Fridge magnet wooden gears

ВИКОРИСТАЛИ ВОДУ ДЛЯ НАРОДУ

  • Подобається7Не подобається
  • 22 Грудня 2008, 19:11

В грудні минає 55 років від моменту введення в дію однієї з найдавніших у нашій області Чернятської гідроелектростанції.
Ця подія стала досить важливою у районі в післявоєнну пору.
Оскільки відповідної техніки ще не було, восьмисотметровий канал чотириметрової глибини на лівому березі Південного Бугу з боку Чернятки, у тоді ще Джулинському районі, прокладали, як прийнято було казати, толокою. Олександр Григорович Задорожний, який відпрацював на ГЕС 29 років, розповідав, що з переказів односельчан йому відомо, що землю тоді вивозили в основному возами, які з’їжд - жалися з усіх навколишніх колгоспів. Для працюючих були обладнані гуртожитки, їх годували. Роботи в основному велися вручну.
Щоправда, саме турбінне приміщення, як і греблю по течії річки, зводили фахівці "Спецгідробуду".

Різні чутки поширювалися тоді навколо цієї, досить не звичної у нашій місцевості будови. Хоч верх брав в основному ентузіазм, люди вірили в краще майбутнє, за переказами старожилів села знаходилися і такі, які висловлювалися на зразок, що при йшла голота і без відповідного арсеналу спеціальних засобів хоче вилізти з болота. Мається на увазі побудувати на самому березі річки досить відповідальний об’єкт. Кажуть, звести щось подібне у такому місці, щоб воно простояло стільки років і давало віддачу, не так просто навіть у наші дні.
Але люди, нехай це стане наукою нинішньому поколінню, вже тоді шукали дешеві енергоносії. Не вичікували, що хтось повинен прийти і все для них зробити, як тепер дехто виглядає інвестора, а діяли всіма відомими і доступними їм способами та методами. В даному випадку розуміли, що без води, як кажуть, ні туди і ні сюди. От і спробували перехитрити природу і заставити течію Південного Бугу виробляти дешеву електричну енергію, яка ні за якої пори не була зайвою.
На сьогодні, через більш, як півстоліття, можна з впевненістю сказати: задум вдався. Два генератори німецького виробництва дають струм і тепер, забезпечуючи ним Маньківку, Шумилово, частину Джулинки і Чернятки. А надлишок електро енергії передається в загальну енергетичну мережу держави.
Потужність генераторів 0,75 мегават, і при нормальній воді, як тут висловлюються, щодоби виробляється 27-28 тисяч кіловатгодин електроенергії. З обслуговуючого персоналу тільки – бригадир, чотири чергових електрики, які працюють позмінно, і один слюсар. Енергетики в основному із середньою технічною освітою.
Не зовсім щедрий на слова черговий електрик Михайло Григорович Таужнянський, який якраз був на зміні, розповів, що орендує тепер цей об’ект ТОВ "Вінницяенергоінвест".
Чим саме керувалися тодішні енергетики, обравши для її будівництва саме це місце, можна тільки висловлювати припущення – цьому, швидше всього, сприяв рельєф місцевості.
А вабить вона по сьогодні ще й іншим – мальовничими місцями, природою.
Саме тому тут чимало відпочиваючих влітку.
Як персоналу станції, так і всім, хто тут побував, приємно останнім часом спостерігати, як з приходом нових господарів змінився на краще загальний її вигляд.
Відремонтовано дах, вставлено металопластикові вікна, здійснюються ремонти.
І на сьогодні одна з найстаріших ГЕС у області продовжує виробляти електро - енергію, таку необхідну всім нам.
Павло КУШПЕЛА.
На знімку: у машинній залі Чернятської ГЕС.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Роман Андрущак: «Я відкритий для всіх»</b><br />– Романе Леонідовичу, декому із читачів цікаво більше дізнатися про Вас, чому пішли на службу в систему МВС?
3 фото   
<b>Як святкувала Бершадщина</b><br />Урочистості з нагоди 24-ої річниці Незалежності України відбулися 24 серпня біля районного будинку культури.
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
3 фото   
<b>Тиждень права у Баланівській школі</b><br />Відкриття тижня права у школі розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із поставленими...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Безвенюк Юхим Євменович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ВИКОРИСТАЛИ ВОДУ ДЛЯ НАРОДУ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення