На знімку (зліва направо): начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ольга Володимирівна Гаврилюк, голова райдержадміністрації Олександр Федорович Снігур, комбайнер Руслан Анатолійович Шостаківський та директор ТОВ «Устя» Павло Григорович Марущак. Цьогорічними намолотами усі задоволені.
Сільський голова В.В. Фіщук, який проходить перший рік своєї каденції, доповів про стан справ у громаді. Одним із основних проблемних питань є освітлення села. На даний час вже проведено відповідні роботи на 70 відсотків по модернізації електромереж: поставлено 6 розвантажувальних підстанцій, 850 опор найманими бригадами. Під час проведення робіт проводилося відключення світла в певних секторах села терміном на 10 днів, про що заздалегідь попереджалося жителів через районну газету. Роботи проведено добре, тому напругою у мережі сільські жителі задоволені. Заплановано ще 8 км ліній для вуличного освітлення в’їзду-виїзду із села, центру та центральної дороги.
Реформи завжди сприймаються досить насторожено. Тому до реформування медичної галузі селяни поставилися із побоюванням: боялися втратити лікарню. Але дані питання виносилися на сесію сільської ради на обговорення, велася широка роз’яснювальна робота серед населення. Сьогодні у селі працює сільська лікарня, яку очолює Л.І. Прудивус (28 чоловік персоналу) та ФАП – 2 працівники, діє також 2 аптеки.
Знаходяться всі заклади у старому ще панському приміщенні, і, хоч працівниками проводяться косметичні ремонти, вони потребують значного вкладення коштів. Також було вказано на ті недоліки, які можна усунути силами сільської громади та персоналу.
Спеціалістами МДПІ та управління економіки райдержадміністрації було здійснено рейд-перевірку торгових точок села, яких тут налічується 25 одиниць.
Олександр Федорович провів прийом громадян, які виявилися небайдужими до життя територіальної громади, адже питання підіймалися не особистого характеру. Це допомога в оформленні виплат дітям війни, питання впорядкування сільського стадіону, адже село має гарні футбольні традиції, які потрібно розвивати та продовжувати.
Відвідав очільник району і заклади соціальної сфери, які справили гарне враження: зроблено ремонти в Устянській ЗОШ І-ІІІ ст., що очікує прийняти з нового навчального року 288 сільських школярів. Впорядковано клумби та шкільне подвір’я, на шкільних ділянках вирощуються овочі, які заготовляються працівниками шкільної їдальні на зиму для харчування учнів.
Є невеликі проблеми із дитячим садочком, який на даний час знеструмлений, так як там ведуться відповідні роботи. Працює поштове відділення, бібліотеки, заклади культури.
При Устянському СБК функціонує 10 клубних формувань, у яких задіяно 85 учасників. Особливо хочеться відзначити жіночий вокальний ансамбль та дитячі колективи – духовий оркестр і танцювальні ансамблі. Щорічно проводяться біля 130 культурно-масових заходів працівниками Устянського СБК та 90 – Луговацького клубу, який потребує капітального ремонту підлоги.
Побував О.Ф. Снігур також на полях ТОВ «Устя», яке очолює депутат районної ради П.Г. Марущак. В розпалі тут жнива, триває збір урожаю ранньої групи зернових. Вже зібрано врожай ранньої групи зернових на площі 582 га, що становить 56,7 відсотка.
Це тільки оперативна звітність на той день, а площі, які залишились ще до збирання, в основному пшениці, дадуть, на думку спеціалістів, до 50 центнерів з гектара.
У жнивах задіяно 5 комбайнів: 2 «Дони», 2 «Нью Голанд» та 1 «Лексіон».
Економічна витрата палива на 1 т обмолоту останнього комбайна – 4,8 л пального або на 1,5-1,7 л менше від «Донів», а продуктивність становить 150-160 т за день. Навантаження на кожен комбайн становить до 200 гектарів. Нова техніка радує економією пального, що є досить актуальним для сільського господарства, та можливістю перепрограмування комбайна після збору однієї сільськогосподарської культури на іншу.
Сільськогосподарські роботи ведуться у багатьох напрямках: підготовка кормів та сіна, збір ранньої групи зернових, підготовка грунту до посіву.
Сьогодні дане господарство є лідером у районі і по розвитку тваринництва (близько 1000 голів ВРХ). Тому важливим є створення відповідної кормової бази.
На питання щодо вирощування цукрового буряка Павло Григорович відповів, що нині він вирощується на площі 110 га.
На території сільської ради, крім вищевказаного сільгосптовариства, сьогодні діють ПСП «Еліта», сім фермерських господарств, одноосібно обробляють землю 115 чоловік.
Налагоджено добру співпрацю сільського голови та керівника ТОВ «Устя» П.Г. Марущака, без якого не обходиться жодне свято у територіальній громаді.
Село має гарні традиції та мальовничі краєвиди Південного Бугу, що спонукає до розвитку сільського туризму.
Підводячи підсумки робочого візиту, О.Ф. Снігур наголосив, що важливе значення для територіальної громади має те, щоб місцева влада й господарники діяли спільно, щоб орендар, інвестор чи керівник товариства був патріотом свого села, району, області.
Саме у цьому випадку він робитиме все для покращення життя громади, розвитку її соціальної сфери та реалізовуватиме всі свої найкращі ідеї та задуми.
Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики РДА.