Перед механізаторами поставлено завдання завершити жнива у найближчі дні.
Польові роботи у пікові періоди у
Маньківці ведуться, як правило, нормально, тактика комплексного збирання врожаю виправдовувала себе вже не один рік, тож і у цьому вдалися до неї без вагання. У день, коли готувався цей матеріал, на одному з полів центральної сівозміни були зібрані всі наявні у господарстві комбайни. Чергували спеціалісти, пожежна машина, що цілком виправдано у нинішню спеку, зварювальний апарат.
Розповідають, що так було з самого початку жнив, коли молотили горох у
Шумилові. Зашкодив дощ, переїхали у Крушинівку, де було сухо, тепер усім комплексом у
Маньківці.
Хоча до завершення жнив тут далеко, докоряти цим поки що не варто. Адже у багатьох сільгоспформуваннях під зерновими тільки по декілька сотень гектарів, от і впоралися, у маньківському ж більше тисячі у трьох селах. Та й молотити є що, чим якось по особливому гордилися учасники жнивного комплексу. Горох, наприклад, видав по 30 центнерів з гектара, ячмінь у
Шумилові – по 51,
Крушинівці – по 36,6 цнт. з га.
Про гарні урожаї засвідчували і дані бюлетеня. Наприклад комбайнер Ф. Вербецький справився із сезонним завданням на комбайн, яке становить 4500 центнерів, на 81 відсоток, А. Шевчук – на 77. Виходить, було що молотити. З початку жнив по господарству було намолочено 22348 центнерів зернових ранньої групи. Кажуть, що при подібному, комплексному підході до організації роботи збирально-транспортних загонів, не тільки спеціалісти, механізатори контролюють, дисциплінують один одного. Варто, наприклад, комусь одному запустити вранці двигун свого комбайна, як тут же поспішають зробити це інші, щоб не відстати. Словом, дорожать кожною хвилиною.
На жаль, безпосередні організатори жнив цього дня певною мірою почали давати, як кажуть, маху. Під'їхав, наприклад, один із комбайнів, щоб щось заварити, а зварювальник виявився десь аж у селі. Поки він добирався у поле, комбайнер та його помічник часу, звичайно, не гаяли, міняли один з підшипників. У зварювальний апарат же довелося чомусь заливати воду. ніби його не готували до відповідальної кампанії, заправляти.
Якби зайві хвилини було втрачено тільки на цьому, можна було б про це і не згадувати. Але втрачалися вони невиправдано і в інших місцях складного ланцюга організації збиральних робіт. Наприклад, одна з "Нив" зупинилася, бо нікому було забрати причеп з подрібненою соломою і подати порожній. Як згодом виявилося, у тракторі, який мав це зробити, прямо у полі, в обідню пору, чомусь закінчилося пальне. І якби даний комбайн не вирушив у загінку, поки все вирішиться із заправкою, без причепа, можна було б навіть подумати, що тут не стільки дбають про намолот зерна, як про солому.
А ще, нехай би скільки організатори жнив не переконували у своїй правоті, важко було погодитися з тим, що усі комбайни працювали один за одним в одній загінці.
Маючи уяву про стиль роботи механізаторів цього господарства чомусь не залишала впевненість, що наведені факти, це тільки прикра випадковість. Адже втрачені о цій порі хвилини можуть обернутися центнерами загубленого врожаю. У ТОВ "Лан" ранні зернові станом на 3 серпня було обмолочено ще тільки на 46 відсотках площ. Отже, було над чим задуматися.
Павло КУШПЕЛА,
с.
Маньківка.