На моє зауваження спокійно відповіли із несподіваним для мене цинізмом:
– Щоб вона (технічка – В.Б.) прибирала, раз за це гроші отримує!
– А якби на її місці працювала ваша мати? – надія достукатись до людської свідомості не полишала мене.
Та вони у відповідь розсміялись: – Наші матері не стануть гнути спину за копійки. Вони зараз в Італії, євро заробляють!
Іду далі. Назустріч два юнаки. Закурили, а пачку від сигарет викинули на клумбу, хоча поруч урна для сміття...
А ще значну шкоду довкіллю завдають відходи котелень, автотракторна техніка, весняне й осіннє спалювання опалого листя та сміття, в якому накопичується чимало шкідливих речовин, що при спалюванні потрапляють у повітря і забруднюють його.
У нашому районі традиційно проводиться благоустрій, озеленення та поліпшення екологічного стану міста і сіл, але не тільки цими конкретними діями потрібно займатися, а й вихованням у молоді дбайливого ставлення до свого міста, села, природи.
Чому засмічується довкілля, чому береги річок і ставків перетворюються на смітники, чому сюди завозиться і зноситься всякий непотріб?
Ніхто не задумується над тим, що весь цей бруд потрапляє у воду, а забруднена вода через підземні капіляри – до криниць, з яких п'ємо воду.
Чому знищуються зелені насадження? Адже дерева – фабрика кисню. Одне дерево забезпечує життя чотирьох людей.
Людяність діє за законом природи: отримане від неї – примножується, вкладене – повертається сторицею, життєдайне – відновлює живе.
У місті Бершаді та селах району, при міській та сільських радах створюються громадські інспекції охорони довкілля, які контролюватимуть його стан згідно з природоохоронним законодавством України. Порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності.
Давайте разом підтримаємо екологічну акцію «Чиста Україна, чиста Земля» та докладемо зусиль для того, щоб зробити наш світ чистішим.
Віктор БАЛАН, громадський інспектор охорони довкілля.