Біографія Тетяни Олексіївни Петренко – яскравий приклад того, як людина росте сама і піднімає до вершин творчості та майстерності своїх учнів, колег.
Майже все її життя пов’язано з Бершадським районом: народилась у Сумівці, починала працювати у Війтівській школі, а з 25 років і до сьогодні – директор Маньківської школи.
Усі стежки – від шкільного порога. Початок кожної професії у майбутньому житті починається тут. Вирішила: шкільні турботи – це саме для неї. Ніколи не пошкодувала про обраний шлях, а навпаки, зацікавила обраною професією своїх племінниць, які отримали педагогічну освіту та продовжують династію в школах, дитсадках. З гордістю говорить Тетяна Олексіївна про своїх випускників, які теж обрали цю нелегку вчительську долю. В колективі Маньківської школи більшість колег – теж її випускники. Вона вважає, що учитель – це не професія, це покликання, незворотне призначення, бо той, хто хоч раз відчув радість від перемоги, досягнутої твоїм учнем, хто побачив радісний блиск у дитячих очах, не уявляє життя без галасливого шкільного виру, хоч і, на відміну від інших професій, ця діяльність не закінчується у стінах робочого кабінету, вона заповнює все особисте життя.
Її праця подібна до праці хлібороба, благородна мета якої – працювати для майбутнього, засіваючи ниви юних душ, аби проростало добре, розумне, вічне, та із зерен добра, щирості, справедливості вирощувати дитячі душі. Яку витривалість, яку душу потрібно мати, аби стояти перед прицілом допитливих дитячих очей і вести дітвору до країни знань. А головне, своїми справами і своїм словом викладати найтяжчу на світі науку – як бути людиною. Вона терпляче торує свій нелегкий шлях до розуму і серця кожного з учнів, Немало часу Тетяна Олексіївна проводить у бесідах із батьками, а тим, хто потребує допомоги, завжди дає добру й щиру пораду. Наставнику необхідно донести до батьків проблеми дитини у спілкуванні з ровесниками, щоб разом виростити сильну, порядну особистість.
Тетяна Олексіївна Петренко – вчитель вищої категорії, має педагогічне звання «старший вчитель», відмінник освіти України. Вона завжди підкреслює, що учитель повинен вчитись все життя. Він вчиться разом з учнями, удосконалюючи свої вміння з кожною новою дитиною. А реалії сьогодення вимагають від сучасного учителя не лише ерудиції, знання предмета, який викладає, а й вільного володіння інформаційними технологіями.
Для мене секрет успіху й авторитету Тетяни Олексіївни серед учнів і педагогічного колективу у тому, що вона яскрава особистість, має сильний характер, у роботі з дітьми виявляє принциповість, об’єктивність, здатність приймати мудрі рішення.
Для неї надзвичайно важливо не загубити свого голосу серед тисяч критиків, авторів підручників та методичних вказівок, при цьому не нав’язувати своєї думки учням і учителям, а спонукати їх мислити й відчувати самостійно. Це значно розширює світобачення дітей, вчить мислити творчо, навчає формулювати власні висновки, погляди та думки стосовно історії нашого народу, об’єктивно оцінювати її перебіг.
Незабаром вересневий дзвоник скликатиме невгамовну дітвору до порогу школи. І знову розпочнуться клопіткі будні, недоспані ночі… Уся шкільна родина: учні, батьки, колектив щиро вітає Вас з ювілеєм. Дозвольте в цей день побажати Вам міцного здоров’я, наснаги, творчих злетів.
Світлана ЛАЗАРЄВА, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.