Fridge magnet wooden gears

Як вижити електротехнічному?

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Грудня 2010 р


На багатьох підприємствах тепер ледве зводять кінці з кінцями. Тож цілком закономірною є цікавість наших читачів щодо роботи Бершадського електротехнічного заводу. Ось про що вдалося дізнатися на ЕТЗ – так у нас називають це підприємство.

Середня чисельність працюючих тут нині – 174. Випускають електромагнітні реле, які використовуються на електростанціях і підстанціях, теплові реле, а також деякі з побутових товарів, як от обігрівачі скла, електровентилятори на автомобілі, попит на які сезонний.

На склад, як колись, не працюють вже давно, бо на це потрібні кошти. Якщо і буває якийсь залишок продукції, то лише для того, щоб не допустити збоїв її поставок. Про запас не виготовляють ще й тому, що дуже важко передбачити чи буде на неї попит надалі.

Криза торкнулася цього підприємства ще наприкінці 2008 року – тоді дуже знизилися показники реалізації, а потім і виробництва. Тільки завдяки непопулярним заходам, зокрема скороченню робочого часу, а заодно і витрат на заробітну плату, вдалося втриматися на плаву, а вже у 2009 році почали навіть знову набирати обертів. В результаті середня заробітна плата зросла на 135-140 відсотків, у порівнянні з попереднім роком, і становить 1128 гривень. Хоч це менше, ніж по району, тим більше по Україні, а все ж ріст, який давався не так просто.

Отже, ніби щось і робилося. Тим більше, не допустили її заборгованості, не мали боргів ні по страхових внесках, ні по інших платежах. «Чистими», як тут висловлюються, намагалися бути не заради слави, а заради того, щоб мати можливість планувати роботу далі, орієнтуючись на наявні кошти, доводити працюючим графіки і норми робочих годин. На підприємстві розуміють, що для того, щоб заробітна плата була вищою, необхідно, насамперед, збільшувати обсяги виробництва продукції, її реалізації, і навіть працюють над новими її видами. Але і тут складність. Окремі ливарні форми, наприклад, доводиться замовляти за межами підприємства, а це додаткові затрати коштів, часу. Тож здебільшого покладаються на власні сили.

Але постають і інші проблеми. Наприклад, ціни на емальований провід, який купляють, зросли у півтора рази, а на свою продукцію підвищили їх тільки на десять відсотків. Хотілося б на більше, але конкуренти цього не дозволяють.

Можна було б взяти кредит на розширення виробництва, але це неможливо на таку суму, яка потрібна підприємству. Щоправда, є пропозиції інвесторів, які пропонують нові види продукції, технології. І це можна вважати ідеальним варіантом, але на заваді постає вже інша причина, яку аж ніяк не можна обминути. Так склалося, що 87 відсотків акцій електротехнічного заводу належать трьом акціонерам і без їх згоди аж ніяк не можна обійтися, зважившись на якісь зобов’язан - ня. Бо кому з них буде цікаво спостерігати, як колектив заводу працюватиме сам на себе. Щоправда, вони згодні вкладати гроші в обладнання, тобто піднімати активи підприємства, але при умові, щоб на цю суму випустити додаткову кількість акцій.

Нормальною була б і така ситуація, але непорозуміння виникло вже між самими акціонерами. Той з них, у кого 50 відсотків акцій, погоджується на це, а ті двоє, у яких 37 відсотків, – ні. Натомість пропонують, щоб їх у них викупили.

Така ситуація неабияк постає на заваді колективу, заважає заробляти гроші. Навіть, щоб провести збори акціонерів, потрібно, щоб у них взяли участь представники 60 відсотків акцій. А з’являється на них тільки акціонер з 50 відсотками, інші – ні. А як немає 60 відсотків – неможливо прийняти ніяке рішення. За три останніх роки так і не вдалося зібрати жодних таких зборів. Та на підприємстві і в цьому випадку вважають неетичним називати прізвища власників акцій, тим більше, що вони не місцеві. А от з тим, що колектив змушений терпіти неабиякі незручності через отаке їх ставлення, погоджуються.

Підраховано, що для того, щоб підприємство нормально запрацювало, потрібно вийти на реалізацію продукції хоча б на мільйон гривень, що цілком посильно колективу. Тоді і робочі місця по заробітній платі були б привабливішими, і місту було б вигідно. Ті з підприємств у нас, які у свій час не зуміли цього зробити, взагалі перестали існувати.

Та і це ще певною мірою можна зрозуміти. На додачу до всього ще й перевіряючих органів та інспекцій, у порівнянні з періодом, коли було до тисячі працюючих, не тільки не зменшилося, а збільшилося. Так, були і тоді штрафи за порушення, але тоді було з чого їх платити. Наприклад, за порушення вимог пожежної безпеки. Тепер же через дану інспекцію вимагають ще й проводити всі види продукції, що обходиться дуже дорого, та ще й потребує на узгодження чимало часу. От і починаються в самому зародку добрих справ для колективу проблеми.

Створено навіть інспекцію по техногенних катастрофах, представники якої ще більше дошкуляють, ніж їхні колеги з пожежної. Бо тепер вже, на їх вимогу, будівлі заводу повинні бути обстеженими спеціально ліцензованою організацією, а це ще від 20 до 40 тисяч гривень витрат. Ті з інспекторів, які здійснюють щорічний контроль за підприємством, теж, здається, «заробляють» актами і приписами на своє існування.

От і запитують на електротехнічному, чи є взагалі на їх підприємстві щось таке, що могло б сприяти виникненню, наприклад, техногенної катастрофи? Якщо нема, то за що тоді платити? Адже поки що навіть дивідендів не в змозі виплачувати, бо все вкладають у виробництво.

Цілий перелік вимог і в екологічної інспекції, до перевірки якої колектив якраз готувався. Якихось особливих викидів на підприємстві немає. Коли готувався цей матеріал, навіть мазуту для опалення ще не встигли привезти, але тут допускають, що і екологи «зароблятимуть», виписуючи штрафи, на своє існування. Здавалося б, виробництву, та ще й у такий непростий час, годилося б давати зелену вулицю, а в нас виходить з точністю до навпаки – хто везе, того ще й поганяють.

Помічник голови правління даного підприємства Д.С. Янчук тим часом змушений ламати голову над тим, якби хоча б раз зібрати разом основних власників акцій, то б можна було про щось домовитися. П’ятдесят їх відсотків у першого їх власника вже навіть перекупив інший, виходець з нашої місцевості, який, як ніхто до цього, повинен бути зацікавлений, щоб підприємство запрацювало краще. Він навіть згоден викупити їх решту, тільки пропонує трохи зачекати з коштами. На листопад цього року навіть було призначено чергові збори, на яких мало вирішуватися і це питання. Але вони знову не відбулися по тій же причині – неявки інших.

А інвестори, які згодні вкладати кошти у це підприємство, є. Не стримувати б тільки їх ініціативу.

На ЕТЗ, до речі, певною мірою розуміють і перевіряючих, з яких теж хтось щось може вимагати, але вважають, що оті перевіряючі мали б розуміти і проблеми з коштами у даному колективі.

Д. С. Янчук висловлюється, що він тепер вже навіть не керівник, а ніби пастух у даному колективі. А поводити себе йому доводиться досить виважено. Бо підприємство тепер, ніби живий організм, який може припинити своє існування через несприятливу ситуацію будь-якої миті.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Юні таланти зі Сходу на Бершадщині</b><br />Інна Маршук – переселенка з міста Ясинуватої Донецької області – стала ученицею Баланівської ЗОШ з другого семестру,...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
7 фото   
<b>Бершадський краєзнавчий музей</b><br />
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Колісник Володимир Єфремович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Як вижити електротехнічному? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення