Чи місце придорожнім пам’ятникам?

  • 5
  • 12 Червня 2009 р

Кожен з нас чимало проїздить дорогами – чи то за кермом автомобіля, чи в якості пасажира. Тож не можем не помічати придорожніх пам’ятників – ритуальних знаків, поставлених в пам’ять загиблих на дорогах.
Серце щемить від того, що їх більшає з кожним роком. Чи доцільні саме тут такі ритуальні знаки? Про це говорив зі своїми співрозмовниками.

В.А. Головатюк, начальник філії „Бершадський райавтодор”: – В грудні минулого року на спільній нараді Державної служби автомобільних доріг та Департаменту ДАІ МВС було прийнято рішення про вжиття дієвих заходів по забезпеченню на дорогах безпечних та комфортних умов дорожнього руху. Крім заходів, які мають поліпшити стан доріг, встановлення ефективних дорожніх знаків та інше, необхідно буде демонтувати об’єкти, які не є складовими автомобільних доріг – в тому числі і предметів ритуальної належності, встановлених в межах смуг відводу доріг.
Справа не лише в тому, що деякі з них знаходяться просто біля доріг, а й в тому, що вони відволікають увагу водіїв.
Дійшло до того, що останнім часом на місцях аварій встановлюються не просто ритуальні знаки та вінки, а й справжні пам’ятники з фотографіями, оточені огорожею. Вони розміщені на узбіччях і можуть стати на заваді дорожньому рухові, спричинивши зіткнення. До того ж, такі об’єкти встановлені самовільно, без відповідних дозволів.
На мою думку, пам’ять загиблих треба вшановувати у відведеному для цього місці – на кладовищі, бо при дорозі на такі пам’ятники постійно летить бруд, і вони засмічуються. А щодо тверджень, що такі ритуальні знаки є своєрідними застереженнями для водіїв, то скажу, що для цього є відповідні дорожні знаки, які встановлюються на певних ділянках дороги. На місці трагедії можна покласти живі квіти. Саме так практикується у країнах Європи.


Отець Михаїл, священик церкви Успіння Пресвятої Богородиці с. Чернятки: – Вважаю, що найкраще вшановувати пам’ять про загиблого на освяченому місці, тобто на кладовищі. Звичайно, люди з власної волі ставлять ритуальні знаки при дорогах, але нічого спільного з релігією тут немає. Адже ні в Святому Письмі, ні в святоотчій літературі не вказується, що на місці смерті треба встановлювати ритуальні знаки. Це не приносить ніякої користі душі небіжчика.
Полегшує участь душі покійного панахида, відслужена священиком, молитва, а також поминання померлих в церкві.


Василь Бойко, водій: – Смерть рідних людей в результаті дорожньо-транспортної пригоди – це страшна трагедія, яка не може забутися, тож встановлений на цьому місці ритуальний знак береже пам’ять про них. І не треба нікуди його забирати.
Від редакції: з приводу цієї делікатної справи, як бачите, є позиція державних органів і думка різних людей. Та головне – слід зробити все необхідне, щоб дорожньо-транспортних пригод ставало дедалі менше.
Руслан БАЙДАЛЮК.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
4 фото   
19 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Блажко Фадей Йосипович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44. Похов. м. Кишинів, Молдова.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Чи місце придорожнім пам’ятникам? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники