Fridge magnet wooden gears

Навіть город забрали за віру…

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Листопада 2012, 21:09

За часів радянської влади їх називали сектою, вони просто щиро вірили в Бога. Жили своїм власним, закритим від світу життям, і нікого не чіпали, але їх не обминали злі язики. Здавна відомо: якщо ти не такий, як усі, то маєш всі шанси потрапити у чорний список суспільства. А щоб потрапити у список ворогів радянського суспільства, вистачало молитви істинно православного християнина.

Їх переслідували, садили в тюрми, катували. За що? За істинну віру у Бога? А як же ж загальнолюдське право на свободу віросповідання?

Істинно православні християни та істинно православна церква (ІПХ та ІПЦ) виникли в 20-х роках після того, як православна церква перейшла на позицію лояльності до радянської влади. Істинно віруючі вважали ж її породженням диявола. Штучно створений голодомор, репресії і ще купа гріхів радянської влади стали тільки доказом правоти істинно віруючих людей. Вони не визнавали офіційної церкви, пояснюючи це тим, що багато священнослужителів були перевертнями, які прикривалися маскою божих проповідників. Істинно православні не служили в армії, не брали участі у виборах, не вступали в колгоспи, не мали паспортів. Банкноти з Леніним старались до рук не брати. Та й понині живуть без світла та побутової техніки.

Люди похилого віку розповідають про випадок, коли всіх односельчан загнали в будинок культури на перегляд атеїстичного фільму про Леніна. Істинно православні мало двері не виломили, тікаючи з приміщення.

Багато з них усамітнювались, залишаючись наодинці тільки з Богом та молитвою. Були й такі, які не віталися рукостисканнями та поцілунками, тому що згідно з біблійними переказами Іуда-зрадник виказав себе саме так. Багато істинно православних вели замкнений спосіб життя, тому що їх постійно переслідували комуністи.

– Дванадцять років було моєму татові, коли посадили в тюрму дідуся і бабусю за віру. Тоді він самостійно почав виготовляти горшки, щоб прогодувати сім’ю,– розповідає Георгій, який народився в сім’ї істинно православних християн. Така доля спіткала пізніше і його тата, дядька, тітку – всіх, хто визнавав Бога, а не приймав радянську владу.

– Не давали дихати. На Великдень, інші свята, особливо зранку, коли люди молились, приїжджали з Бершаді по кілька чоловік і все ходили та заглядали, слухали попід вікна, чи бува не моляться. В середньому такі гості бували 2-3 рази на тиждень. Тоді і просто віруючих утискали, в школі на другий день Пасхи перевіряли руки, чи не червоні від крашанок. А нас то й поготів… Ми постійно замикалися. Вікна заслоняли фіранками. Замки були внутрішні, аби не видно, що двері замкнені зсередини. Я ще маленьким був, коли тата посадили. Близько трьох років він відсидів. Якось мене ще малого пробували навіть підкупити.

Давали справжнім пістолетом погратися, а взамін я мав розповісти, хто є вдома і чи моляться.

Коли ходив у школу, то участі в гуртках не брав, в піонерську організацію не входив. Постійно приїжджали і випитували, де ми гроші беремо, якщо не працюємо на Радянський Союз. Жили ми з глиняних виробів. Худоби не тримали, бо не було чим годувати. Город забрали за віру. Залишили вісім соток разом з подвір’ям. Тримали пару вуликів і за тих платили податок, як і за глиняні горшки.

Нікому нічого поганого не зробила сім’я Георгія. Батьки з усіма спілкувались і нікого не цурались, окрім затятих комуністів. Але завжди знаходилось кому скласти про них плітку навіть серед односельчан. Чого тільки не говорили про них! Як тільки язик повертався? Але ж у всіх було виправдання – ідеологія!

– Пам’ятаю, був у нас садок біля хати та горен (піч для випалювання горшків). Спочатку вирубали садок, а опісля приїхав голова сільської ради та ще чоловік із сім і знесли бульдозером. За кермом був сам голова, тому що тракторист відмовився, не захотів валити, – продовжує свою розповідь Георгій. – Бувало, прийде хтось із начальства, зайде в хату і каже: «Дайте води». Мати принесе кухлик. Він вип’є, а потім каже: «А ми не хотіли пити, просто хотіли перевірити, чи дасте ви нам води, чи ні». Часто приїжджали і часто забирали – то в Бершадь, то в сільраду.

Дядька Георгія якось і силоміць виносили з хати.

Сам Георгій хрещений у домашніх умовах. У Бога вірить і до церкви ходить. Дякувати Богу,ще живі і його батьки, які по сьогоднішній день залишаються істинно православними християнами.

Вони пережили багато в своєму житті, але ніякі комуністичні переслідування та інші негаразди не зламали їхньої віри. Офіційно вони не існують, тому що не мають ніяких документів, але Бог їх знає і без паспорта.

Сьогодні вже рідко де можна зустріти істинно православних християн. Але ці люди хоча б зараз уже можуть спати спокійніше. Надзвичайно добрі душею, чого так інколи не вистачає нам. Вони ніколи не покидають один одного в біді. Завжди допоможуть і поділяться останньою крихтою хліба.

Пам’ятаю, моя бабуся теж була істинно православною. Завжди збиралися разом з іншими і співали псалми. Частенько чула я їх і в будень, і в свято. Коли хтось із істинно православних захворіє, вони піклуються про нього і молять Бога за його здоров’я. А чи багато з нас безкорисливо прийде на допомогу? Чи хто пожертвує власним комфортом заради святої віри? Чого ми варті без тих безкінечних папірців, в яких тоне наша людяність, доброта, чесність, наша віра? Над цим варто замислитись кожному з нас.

Ірина МАЛІЦЬКА, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Я. Франка


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
8 фото   
<b>Всеукраїнський фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»</b><br />В долині річки Південний Буг біля сіл Печера та Сокілець щоліта проходить фольк-рок фестиваль «Млиноманія». З кожним...
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Цюпко Дмитро Михайлович (1916) 1916 р., українець, селянин. Рядовий. Помер від ран 26.07.44. Похов. с. Петрівка, Одеська обл.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Навіть город забрали за віру… - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення