Fridge magnet wooden gears

ЗВІДКИ ЧЕКАЄМО ПОМОЧІ?

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Лютого 2008, 19:03

Ностальгія за минулим. Як часто чуємо цей вислів. Але за яким саме? За чим? Адже було воно різним. Як і люди, які його творили.
Особливо важко доводилося з двадцятих років по шістдесяті. Якщо навіть для декого вони були трагічними, все ж можна було б взяти і з них чимало корисного.
У 1931 році, наприклад, нашу сім’ю виселили з хати, у 1937-му розстріляли батька (реабілітований посмертно). Щоб вижити, нам, дітям, доводилося пасти людську худобу, бавити дітей. Не життя то було, а мука.
Аж у 1959 році, коли Кидрасівку приєднали до Голдашівки, мені дещо розвиднілося. Зважаючи на моє слабке здоров’я, тодішній голова колгоспу знайшов таки легшу роботу, яку б я міг виконувати, щоб на себе заробляти – направив обліковцем до будівельників, яких було чоловік із сорок.
Як би не доводилося в селі людям, а робота ладилася. Набагато складнішою була, ніж тепер, ситуація, але ремонтувалися і будувалися тваринницькі приміщення, якщо не вистачало матеріалів, знаходили їх, домовляючись, де тільки можна було. Навіть взимку знаходилася робота. То якось виготовили зо два десятки кінних саней, яких вистачило на багато років. Намітивши побудувати влітку пташник, за зиму повністю підготували для нього все необхідне. Не чекали манни небесної, як це іноді робиться тепер, чи якихось вказівок, розпоряджень.
Щоправда, у мене, обліковця, і тоді були проблеми. Скільки б хто, наприклад, не заробляв за день, була пора, коли нормувальник колгоспу більше 5 карбованців не пропускала. Але і тут знаходили вихід – розписували оті чесно зароблені гроші на дні, коли заробіток був меншим.
Чимало подібних викрутасів тієї системи пережив також, коли працював обліковцем у тракторній бригаді, у дорожній. Але ми робили все, щоб тільки кипіла, не зупинялася робота. Про безробіття тоді не було й мови.
А згадую усе це для того, що не обов’язково чекати якихось вказівок доброго рятувальника, коли складною, як от зараз, є ситуація. Можна і самим щось шукати і творити, як це нині роблять немало людей, щоб вижити, прогодувати свої сім’ї. Нам усім, а особливо керівникам різних рівнів, треба краще вивчати і знати минуле, щоб перейняти все найкраще, а на помилках, які були допущені, вчитися.
Згадаймо, як десь у шістдесятих змінилося ставлення до роботи, коли люди почали більше відчувати правду, справедливість. Всі сили тоді було віддано колективній праці у селах. От тільки чому тепер не знаходиться людини, яка зуміла б, нарешті, спрямувати енергію і розум, здібності всіх в одне русло?
Колись було важче он у скільки разів, але скрізь щось робилося. Ми ж чомусь тепер опустили руки і чекаємо, не дочекаємося, інвестора. Невже не розуміємо, що він якщо і прийде, то в першу чергу почне збагачувати себе, а не кожного з нас, Україну. У мене навіть закрадається підозра, що саме ті, хто надає нашій державі інвестиції, «допомогли» нашим керманичам знищити артерії виробництва. Адже виділяючи під відповідні відсотки кредити, вони водночас завалюють нашу країну своєю продукцією, часто сумнівної якості, щоб оті позичені нам долари швидко знову поверталися до них, у їх країну.
Чому замість розмов про інвестиції майже ніхто і ніде не згадує, яких успіхів нами було досягнуто з шістдесятих по дев’яності роки без них, без всякої сторонньої нам допомоги? І поля давали урожаї, і сади. А скільки вироблялося м’яса і молока? Тепер же їздять заготовачі попід хати і часто збирають навіть те молоко, яке люди виносять у баночках. Невже молочнотоварні ферми настільки не виправдали себе?
Невже ми не ті самі українці, якими були колись? Якщо ті, то навіщо розтринькуємо, вибачте на слові, свої сили і засоби? А розум і талант часто ще й по чужих державах, працюючи у наймах. Тим часом свої краї з такими родючими чорноземами, красою, чекають інвестора. Дочекалися вже до того, що зникають села. У Кидрасівці тепер лише третина людей, якщо порівнювати з повоєнним періодом, з яких половина пенсіонерів.
А щодо позицій, які в даний момент займає кожний українець, то вони були різними у всі часи. Наприклад, одні несли з колгоспу, щоб нажитися, а інші – навпаки. Але завжди долали кризу. А як робиться це тепер? Чому всі очікуємо на чиюсь поміч?
Василь ДЕРКАЧ,
громадський кореспондент.
с. Кидрасівка.

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
32 фото   
<b>Старовинні обряди та традиції українського весілля на Бершадщині</b><br />29 липня в с. Бирлівка, Бершадського району, Вінницької обл., місцевий ансамбль народної творчості...
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
3 фото   
<b>Природа</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Гуцол Григорій Пилипович (1906) 1906 р., українець, селянин. Рядовий. Загинув 1942 р. Похов. Волгоградська обл.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗВІДКИ ЧЕКАЄМО ПОМОЧІ? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення