Вишитий рушник – це наш оберіг, який споконвіку в українського народу є символом гарної людської долі та щасливої дороги. Тому невипадково кожна гарна добра ідея щодо єднання добробуту та духовного відродження нашого народу супроводжується вишиванням рушника.
«Рушникову доріжку» супроводжує ікона Святогірської Божої Матері, яку благословив на це дійство Єпископ Арсеній Свято-Успенської Лаври. Святині вже побували у містах Донбасу – Слов’янську, Артемівську, Донецьку, в Луганській області, а тепер прибули до Вінниці. Акція подорожує обласними центрами, містами та селами нашої країни, поєднуючи у собі не тільки колорит та традиції різних регіонів. Ця «рушникова доріжка» стане гарантом та підтвердженням того, що, незалежно від географічного розміщення, ми всі є одним народом українським.
Всеукраїнський проект «Єдина Україна: Схід і Захід разом» зібрав на одній сцені майстринь-вишивальниць та різні ансамблі Вінницької області.
Із Бершадського району були запрошені народний аматорський фольклорний колектив Бирлівського СБК (керівник Юрій Іванович Уманський), майстриня-вишивальниця Тетяна Василівна Кравець із села Баланівки (на знімку третя зліва), методист районного будинку культури Інна Володимирівна Жучишина і молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею Світлана Олексіївна Асауленко.
Із вітальними словами виступили начальник управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, заслужена артистка України Марія Василівна Скрипник та директор Вінницького ОЦНТ, заслужений працівник культури України Тетяна Омелянівна Цвігун.
Майже з усіх районів Вінницької області приїхали майстрині-вишивальниці, які дошили до Всеукраїнської «рушникової доріжки» рушник від Вінниччини, і серед них наша майстриня подарувала свій вишитий рушник.
По закінченню проекту усіх учасників нагороджено подяками та квітами.
Подорожування по Україні завершиться 24 серпня 2011 року у місті Києві освяченням у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі та дошиванням останнього рушника від столиці. Але на цьому проект не завершується, 29 серпня 2011 року розпочнеться друга його частина – «Україна – Європи краплина». Ікона Святогірської Божої Матері разом із всеукраїнським рушником, делегацією кращих фольклорних колективів України подорожуватиме різними країнами світу, популяризуючи Україну, її мистецтво, духовно-культурне надбання.
Акція завершить свою подорож в червні 2012 року на урочистостях до футбольного «Євро-2012».
Світлана АСАУЛЕНКО, молодший науковий співробітник з питань туризму та краєзнавства Бершадського районного музею.