У Вінниці представники ініціативної групи зі створення пластового руху на Бершадщині пройшли підготовчо-ознайомчий тренінг щодо діяльності ПЛАСТу. В інтерактивній формі його вели досвідчені пластуни-інструктори з Києва, Львова і Тернополя. Учасники отримали необхідну інформацію про ПЛАСТ, основні принципи роботи і мету діяльності організації, роль дорослої людини як адміністративно-інструкторської ланки.
Пластовий рух спрямований на виховання доброго громадянина держави. Учасники вчаться спільно діяти, організовувати заняття, взаємно дбати один про одного, здобувають різні навики, проводячи дозвілля цікаво, корисно і весело. У цьому процесі юнацтву (діти 12-18 років) допомагають виховники – старші люди у пластовій організації (18-35 років), які відіграють роль менторів (опікунів, приятелів), скеровують самостійну дію молоді в корисний напрям.
А у травні в Калинівському районі поблизу с. Грушківки відбувся пластовий табір – «Свято весни-2015». Він проводиться щорічно і присвячений покровителю ПЛАСТу – Святому Юрію. Учасники з’їхалися з різних куточків Вінниччини. Були серед них і представники Бершадського району. Це свято традиційно відкриває таборове літо для дітей та дорослих (пластунів).
Організаційними питаннями займалася керівник пластового осередку у м. Калинівці Євгенія Яглінська. Вся команда налічувала 15 осіб організаторів, 40 учасників 1218 років та 15 – 8-12 років. З Бершадського району були учні міських шкіл №1 та №2, студентка медколеджу та представники ініціативної групи: Ганна Качан, Марина Мельник, Олена Жарун та Тетяна Кобзіна.
– Протягом трьох днів ми мали можливість випробувати себе в екстремальних природніх умовах, – ділиться враженнями Таня. – За ініціативу та гарні справи діти отримували цукерки – золоті перлини жар-птиці, яка була символом заходу. Програма передбачала підготовку до таборів (практичне використання різних вузлів, самостійне розпалення вогнища, приготування їжі, мандрівництво) та загальний розвиток – похід до музею Степана Руданського, інсценування різних тем, приємне проведення часу у колі друзів. Крім того, нас запросили на цікаве та незабутнє дійство – складання пластової присяги калинівчанами Владом Оховим, Ігорем Слободянюком, Дмитром Волинцем, Костянтином Мамалигою та Дмитром Савицьким.
На завершення всі отримали письмові підтвердження про участь у «Святі весни2015», нашивки «СВ-2015», гарні листівки та наклейки з символікою пластової організації.
Особливе враження на учасників справили вечірні ватри, співи та ігри навколо вогнища. Діти мають у планах відвідувати пластові заняття, щоб у майбутньому, ставши дійсними пластунами, поїхати ще не на один пластовий табір і отримати ще більше позитивних емоцій та світлих спогадів. Ці дні назавжди закарбуються в юних серцях.
Юлія ЛУЧИК
До речі, пластуном називали козака-розвідника, скаут у перекладі з англійської теж означає розвідник, звідси й походить назва організації. Заснували її у 1911 році львівські активісти, серед яких були відомий педагог, доктор біологічних наук, професор Українського Таємного Університету у Львові Олександр Тисовський, Петро Франко – педагог, науковець, учасник національно-визвольних змагань, син Івана Франка, та Іван Чмола, військовий та педагогічний діяч, організатор і полковник Січових Стрільців у Києві.
ПЛАСТ об’єднує близько шести тисяч учасників різного віку та є найбільшою скаутською організацією в Україні, діє у 22 областях нашої держави. Активно співпрацює з органами державної влади, громадськими організаціями, реалізовуючи різноманітні соціальні та виховні програми.