Хоч відтоді минуло зовсім небагато часу, її представники знову з'явилися на фермі цього господарства, вже з проектом «Я люблю молоко», передбачуваним вищезгадуваною програмою.
Цей день, як і атмосфера на території устянської ферми взагалі, мало чим відрізнявся від днів, якими вони, зазвичай, бувають у школах. На екскурсію до тваринників завітали учні п’ятих-восьмих класів не тільки Устянської, а й Луговацької та Великокиріївської шкіл.
Хоч на елементарні, здавалося б, запитання куратора проекту від асоціації виробників молока Ольги Стеблюк відповідали хором, відповіді на такі з них, як «чим корисні молоко та молокопродукти», та «які страви можна з них приготувати», після доповнення ведучою, могли б зацікавити багатьох дорослих.
На певні роздуми наводили відповіді й на інші питання.
Наприклад, на «у кого дома є корова», найбільше рук підняли учні Великокиріївської школи і зовсім небагато з Устянської.
Тим учням, батьки яких зайняті у тваринництві, відповідати на запитання було легше, однак на не таке вже й складне про кількість корів, закріпленими за однією дояркою, відповіли далеко не відразу.
Після того, як директор ТОВ «Устя», депутат районної ради П.Г. Марущак коротко ознайомив з господарством, з тваринницькою галуззю, розпочалася захоплююча екскурсія.
Цікаво, що екскурсоводом, крім менеджера ферми В.І. Горбенка, іноді виступав і сільський голова В.В. Фіщук. Потрібно було тільки бачити, з яким інтересом розглядали юні гості підрозділи, починаючи з тих, де вирощуються маленькі телята (на знімку) і аж до тих, де доять молоко. А оскільки на цій фермі є також вівці та коні, до них теж, як на екскурсії у зоопарк, у багатьох був інтерес. Запам'ятати ж побачене прагнули до дрібниць, бо знали, що попереду чекає ще й вікторина.
Здавалося б, якою і кому може бути вигода від проведення такого заходу, та ще й у пору, коли не завершено польові роботи і у керівників кожна година на вагу золота.
Та за словами П.Г. Марушака, щоб здоровими зростали діти і такою ж була нація, дбати про це треба, починаючи саме з 9-12-річних школярів.
І це, мабуть, так. Як не згадати, що деякі з них у наш час можуть краще дорослих розбиратися, наприклад, у слабоалкогольних напоях, ніж у тому, яка користь від молока.
У цьому ж випадку, не треба було їхати на таку екскурсію далеко – дітей на фермі цікавило абсолютно все.
Під час проведення вікторини кожна з команд, теж в основному хором, відповідала на запитання, тож перемогла, як кажуть, дружба. А от щодо конкурсів малюнків, де діти малювали корову із зав'язаними очима, то у кінцевому підсумку їх було подаровано керівнику господарства. У відповідь на це Павло Григорович запропонував провести конкурси малюнків після екскурсії ще й у школах. Найкращі обіцяв виставити на огляд колективу ферми, а переможцям вручити призи.
На згадку про цей день кожному з учнів було вручено футболку і значок (на знімку), а також пакетики молочних коктейлів, виготовлених з устянського молока відомим в області підприємством. Дитячі гомінкі слова, які хором прозвучали в цей день над фермою – від «Я люблю молоко!» до щирого «Дякуємо!» – яскраво підтвердили неабиякий успіх проведення такого незвичайного заходу.
На завершення Ольга Стеблюк розповіла кореспондентові газети, що тільки у жовтні асоціацією виробників молока проведено в різних регіонах України вже двадцять таких екскурсій. Найкраще ж, за її словами, завдяки П.Г. Марущаку, вона вдалася в Усті.
По шість тонн молока реалізується господарством щоденно з цієї ферми. І якщо вірити, що позитивна енергія обов'язково передається оточуючим, то варто сподіватися, що передасться вона від задоволених школярів і тваринникам цієї ферми, які також заслуговують на щирі слова подяки.
Павло КУШПЕЛА