Якщо аналізувати зведення, то крім названих вище господарств, дещо перевищують середньорайонний показник надоїв у ТОВ "Флора", "Удич", ПП "Відродження".
На жаль, у багатьох сільгоспформуваннях продуктивність стада бажає бути набагато кращою. У ТОВ "Агромир плюс Деметра" с.
Красносілки надоєно від корови, згідно із зведенням, лише по 2,2 кілограма молока, у СТОВ "Нива"
с.
Сумівки – 2,8, у ПП "Обрій" с.
Тирлівки – 3,2, ПП "Зоря" с.
Серебрії – 3,1, ТОВ "Україна"с.
Тернівки – 3,4 кг. Причому із цих господарств тільки у
Серебрії показник з деяким плюсом до минулого року. У решті відстаючих сільгоспформуваннях працюють ще й з великим мінусом.
А от в
Осіївці, де десятикілограмові надої, проти відповідного періоду минулого року, вони зросли на 3,3 кг, в
Усті – на 2,8, на 1,3 – у
Серединці.
Фахівці запевняють, що в даний час причин зниження продуктивності худоби немає. Як погодні умови, так і кормова база аж ніяк не на заваді її нарощуванню. До того ж є можливість використати на фермах побічну продукцію спиртової промисловості – барду, раціонально згодовувати грубі, соковиті, концентровані корми, з урахуванням фізіологічного стану маточного поголів'я, чого і дотримуються на фермах кращих господарств.
Неабияк сприяє продуктивності худоби, а водночас і покращанню економічних показників, що немаловажно у ринкових умовах, дотримання технологічних, організаційних моментів у веденні тваринництва. Досвід кращих господарств є підтвердженням тому, що галузь вдається тільки там, де їй приділяється увага повсякдень і повсякчас. Причому, як керівниками, спеціалістами, так і всіма, хто у ній зайнятий.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ,
головний зоотехнік районного управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.