В 2008 році проведена певна робота по стабілізації та покращенню стану фізкультурно-спортивної та масово-оздоровчої роботи.
Працюють дві дитячоюнацькі спортивні школи, в яких займається 923 учні в секціях: греко-римської боротьби, футболу, веслування на байдарках і каное, легкої атлетики, стрільби, боксу.
Представництво в турнірі з шашок «Бершадська нива» вийшло за межі нашого ра - йону і його включено в обласний календар спортивнома сової роботи. Традиційним стало проведення ра йонних турнірів пам’яті Бори са Булки з боротьби, стендової стрільби, на призи газети «Бершадський край» з боксу, на призи клубу «Шкіряний м’яч» з футболу, чемпіонати і кубки області зі стендової стрільби.
В сучасному спортивному комплексі Анатолія Телятникова с. Ставків регулярно проходять чемпіонати України, в яких беруть участь чемпіони Європи та світу з городкового спорту для закритих приміщень. Команда городошників району успішно виступає на цих змаганнях. Команда «Нива-Бершадь» демонструє завидні результати в чемпіонаті області з футболу у першій лізі.
На належному рівні проводяться й інші районні змагання з різних видів спорту.
Мабуть, найголовнішою складовою людського розвитку є бюджетне забезпечення, яке найбільшою мірою віддзеркалює спрямованість місцевої політики.
Для характеристики цього аспекту, як видно з наступної таблиці (демонструвалася таблиця – ред.), сформовано перелік показників, що характеризують обсяг соціальних витрат місцевих бюджетів, структуру місцевих бюдже тів та трансферти Державного бюджету.
Бюджет району по доходах загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) за 2008 рік виконано в сумі 24 млн. грн.
або на 106,9% до планових показників, затверджених органами місцевого самоврядування.
Доходи, що враховуються при розрахунку міжбюджетних трансфертів, виконано в сумі 20,4 млн. грн. або на 104,4 %, а доходи, що не враховуються при розрахунку міжбюджетних трансфертів – в сумі 3,6 млн. грн.
або на 123,4% до плану.
В порівнянні з відповідним періодом минулого року бюджет району отримав на 7,7 млн. грн. або на 46,8% більше власних та закріплених доходів.
Всі бюджети базового рівня виконали план по доходах.
Найкращий показник виконання забезпечили Маньківська сільська рада – 177,9% до плану, Тернівська – 158,8%, Осіївська – 143,4 %, Кошаринецька – 140,8% та Кидрасівська – 139 %.
По доходах спеціального фонду бюджет Бершадського району виконано в сумі 8,1 млн. грн., що більше як у два рази показників, затверджених органами місцевого самоврядування на 2008 рік з врахуванням внесених змін.
Бюджет району по видатках за 2008 рік виконано в сумі 140,3 млн. грн., що складає 98,6 відсотків до уточнених призначень.
В 2008 році на виконання районних програм направлено 8,3 млн. грн.
Кошти за програмним напрямком використовувались на реформування і розвиток житлово-комунальної галузі, підтримку засобів масової інформації, розвиток фізичної культури і спорту, спрямовувались на транспорт, дорожнє господарство, зв’я - зок, на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха тощо.
Підсумовуючи, можна зазначити, що бюджет 2008 року був не тільки соціально орієнтованим, але й вперше за роки незалежності бюджетом розвитку, адже на капітальні видатки було спрямовано чимало коштів.
Шановні депутати та всі учасники засідання!
Ми є свідомі того, що основою результативної соціальної та гуманітарної політики, виконання бюджету району в минулому році була позитивна динаміка показників в реальному секторі економіки.
Економічний розвиток спрямовувався на забезпечення конкурентоспроможності основних галузей діяльності, структурно-технологічну перебудову господарств на інноваційній основі, ефективне та раціональне використання трудового та природного потенціалу.
Незважаючи на проблеми, що різко загострились у зв’язку з фінансово-економічною кризою, завдяки професійним діям керівників підприємств, вдалому менеджменту, вдалося за підсумками року отримати товарної продукції на суму 385 млн. грн. і зберегти позитивну динаміку в порівнянні з 2007 роком на рівні 9,3%.
Інноваційно-активними залишались підприємства, насамперед, промислового сектора економіки, зокрема: ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський», ЗАТ «Бершадсь - кий пивокомбінат» та «Бер - шадьмолоко», ВАТ «Бер - шадський електротехнічний завод», швейна фабрика «Бужанка».
В структурі інвестиційної діяльності значних змін не відбулось. Як і в попередні роки основним джерелом інвестування залишались кошти підприємств – 26 млн. грн. (44,3%).
Кредити банків – більше 10 млн. (18,4%). Інші джерела – понад 20 млн. (34,8%).
В загальному інвестиції в основний капітал становлять 58,1 млн. грн.
Кошти спрямовувались на будівництво та придбання машин, обладнання, інвентаря, що в свою чергу дало можливість оновити основні фонди суб’єктів господарювання.
З початку 2008 року на території району введено в експлуатацію виробничі потужності на: ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – забійний цех (загальна вартість проекту понад 20 млн. грн.) та ТОВ «ВКФ «Спайк» – відновлення роботи цегельного заводу в с. Великій Киріївці, (загальна вартість 4 млн. грн.).
Якісні перетворення та структурні зміни в економіці мають позитивний результат завдяки достатній кількості інвестиційних ресурсів.
В минулому році продовжувалась робота по формуванню інвестиційного іміджу району, реалізовувались відповідні пріоритети програми соціально-економічного розвитку. В район забезпечено надходження 143,3 тис. дол. США прямих іноземних інвестицій.
Зовнішньоторговельний оборот збільшився на 7% та складав більше 9,2 млн. дол. США.
В системі розвитку соціальної інфраструктури першочергово вирішувались питання забезпечення збалансованого розвитку тепло, водо-, газопостачання та водовідведення, житлового будівництва.
В 2008 році введено в експлуатацію 33,9 км газових мереж. Це менше в порівнянні з попередніми роками, але слід зазначити, що в минулому році жодної державної копійки не було залучено на реалізацію проектів по розбудові газових мереж.
Газифікація населених пунктів та закладів соціальної сфери здійснювалась за рахунок коштів сільського, районного бюджету, населення.
У звітному періоді газифіковано 256 житлових будинків, ФАП в селі М’якоході, завершено роботи по газифікації шкіл в селах Джулинці та Теофилівці, підведено природний газ до приміщення сільської ради в Тирлівці.
Введено в експлуатацію 44 будинки та один 4-квартирний будинок. Загальна площа побудованого житла – 5,7 тис. м2.
Обсяги інвестицій в житлове будівництво становили 19,8 млн. грн.
Значний вплив на соціально-економічний розвиток мали в минулому році кошти державних субвенцій, загальна сума яких склала 2,6 млн. грн.