У структурі земельного фонду району ліси та інші лісові площі займають 15,9 тис. га.
Основними напрямками діяльності лісогосподарських підприємств є лісорозведення, підвищення продуктивності, лісозаготівля, охорона і захист лісів. Лісистість нашого краю складає 11,2% загальної площі. Щоб мати оптимальних 15%, потрібно створити ще понад 5 тис. га нових лісів. Особливо гостро сьогодні стоїть питання формування біологічно стійких високопродуктивних насаджень, адже клімат стає різко континентальним. Єдиний вихід – заліснення території листяними породами чи створення мішаних, стійких до негативних факторів насаджень.
З інформацією виступив директор ДП «Бершадський лісгосп» Микола Краснєєв.
Зокрема, він детально зупинився на всіх варіантах створення нових лісів, на заходах щодо заготівлі насіння шпилькових, листяних, плодокісточкових і чагарникових видів, проаналізував роботу базового лісорозсадника, парниково-тепличного господарства. Доповідав і директор дочірнього підприємства «Бершадьрайагроліс» Володимир Шатковський, який акцентував увагу присутніх на необхідності погодження виконання робіт із розчистки, вирубки узлісь, що прилягають до земельних угідь. Заступник голови райради Сергій Пересунько звернувся до доповідача з проханням надати роз’яснення присутнім щодо обрізки лісосмуг.
Начальник пожежної частини м. Бершаді Олександр Козир зауважив, що з метою попередження пожеж у весняно-літній період Бершадський районний сектор розробив заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам на об’єктах та в населених пунктах району. З метою уникнення загорянь влітку Сергій Пересунько запропонував розробити інструкцію по запобіганню спалювання стерні.
В обговоренні також взяв участь Петро Попук – голова ради Українського товариства мисливців та рибалок у Бершадському районі. Він зупинився, перш за все, на завданнях, які стоять перед членами організації. Одне з головних – виховати справжнього мисливця, навчити його дотримуватися мисливської етики.
Товариство долучається до збереження та відтворення лісових ресурсів, займається відтворенням лісової птиці. З власної ініціативи мисливці району здійснюють інкубацію фазанів.
Оксана Тартачна, начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту РДА, представила презентацію з питання «Екологічна освіта та виховання в закладах освіти Бершадського району». В районі працюють учнівські лісництва – Сумівське та Флоринське, 14 агітколективів екологічного спрямування. На базі Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів діє регіональний центр екологічної просвіти (керівник – вчитель географії Ольга Макарчук). Присутнім свою роботу продемонструвала шкілька агітбригада «Екосіті» з Флорино.
За підсумками засідання координаційною радою прийнято відповідне рішення, де визначено завдання по усуненню проблемних питань.