Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами. Дія цього Порядку поширюється на всі категорії пільговиків, крім інвалідів війни, учасників бойових дій, ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії, дружин померлих громадян із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до І чи ІІ категорії, інвалідів військової служби.
Пільги надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (на 2015 рік це 1710 гривень).
До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із відповідними законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом із ним.
До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані: пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога, доходи від підприємницької діяльності.
Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких, крім пенсії та соціальної допомоги, входять інші доходи, вказані вище, або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, повинні подати до управління праці та соціального захисту населення РДА (через уповноважені сільські ради) декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення (з січня до червня 2015 року), або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.
У разі, якщо середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права.
Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів із недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
Наталія ЧОРНОБАЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.