На прохання кореспондента газети директор Бершадських ЕМ В.Т. Власюк і інженер енергозбуту В.В. Балан пояснили, що неабияка вина у тому і самих споживачів. По балансу надходження електроенергії у район видно, що частина її споживачами не обліковується. А це означає, що деякі доморощені електромонтери здійснюють підключення до електричних мереж поза обліком, що призводить до її втрат і втрат коштів, за які можна було б значно більше зробити по осучасненню ліній електропередач, що сприяло б якісному електропостачанню.
Тільки з грудня минулого року по Бершадських ЕМ виявлено більше трьох десятків випадків самовільних підключень або інших способів крадіжок електроенергії.
«Процвітають», наприклад, так звані накиди на електролінії, використання фазозміщуючих трансформаторів, «лівих» розеток, прихованих проводок, через які споживачі користуються електроенергією для обігріву приміщень.
Акти про це складалися по всьому району. Але найбільше випадків розкрадання електроенергії виявлено у Лісничому, Вовчку, Джулинці, Тернівці, Флориному, у районному центрі. Причому, вдаються до крадіжок в основному не ті, хто не має чим за неї платити. В одному з випадків споживач вдався до її розкрадання, навіть маючи пільги на 1200 кіловат. виявлено шість випадків розкрадання юридичними споживачами – в основному у райцентрі.
Крадії ніяк не хочуть зрозуміти, що, звіривши показники на вводах у те чи інше село чи район з показниками використання електроенергії, дуже легко визначитися, де вона найбільше розкрадається. У такі місця і виїжджають у першу чергу рейдові бригади електромереж. З допомогою приладів – пошуку прихованої проводки, вимірювальних штанг тощо–і виявляють споживачів, які несанкціоновано під’єднуються до електромереж. І нехай хоч яким хитрим вважатиме сам себе хтось із них, виявлено такі випадки буде рано чи пізно. Спеціалісти електромереж тепер досить грамотні і технічно оснащені, тому і спроможні виявляти таких крадіїв.
І тоді буде зроблено відповідні дорахування за використану поза обліком електроенергію. Причому, сума їх останнім часом збільшилася у два рази від тих, як наведено у таблиці. Згідно із спеціально розробленою і затвердженою у найвищих інстанціях методикою вона може становити від 5 до 40 тисяч гривень. За такі гроші можна було б користуватися електроенергією не одне десятиліття. У Війтівці, наприклад, є випадок такого дорахування на суму 21300 гривень, в Осіївці – 21100 гривень, чимало сум по 10-15 тисяч гривень.
Недаремно один із таких сільських користувачів електроенер гією заявив, що для того, щоб розрахуватися за крадені кіловати, йому мало буде хати.
Павло КУШПЕЛА.