- зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
- повернення заяви або скарги;
- відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;
- залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв’язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин і неподання заяви про розгляд справи за його відсутності або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою;
- закриття провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрите у зв’язку з відмовою позивача від позову, і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
У разі сплати судового збору без подальшого звернення до суду (помилково сплачених коштів) їх повернення здійснюється відповідно до порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.
Отже, щоб повернути кошти, необхідно звернутися із заявою до суду, на прибутковий рахунок якого були помилково сплачені кошти, та надати оригінал платіжного документа, що підтверджує їх сплату.
У такій заяві необхідно обов’язково зазначити:
- причини повернення коштів із бюджету;
- найменування платника;
- код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або ПІБ фізичної особи;
- ідентифікаційний номер платника податків або серія і номер паспорта;
- місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону;
- додати до заяви копію документа на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету, зазначити у заяві його дату та номер (при собі мати оригінал такого документа). Суд перевіряє факт зарахування коштів на відповідний рахунок, видає заявникові довідку.
Із довідкою суду та оригіналом платіжного документа необхідно звернутися до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області. У свою чергу, територіальне управління готує подання про повернення коштів, яке надсилає або видає заявнику.
Після отримання подання заявнику необхідно подати до органу казначейського обслуговування, де відкрито рахунок, на який помилково зараховані кошти заявника, подання територіального управління, платіжний документ і заяву про повернення коштів із бюджету, в якому вказати спосіб повернення.
Валентина ПРОКОПЕЦЬ, керівник апарату Бершадського районного суду.